2024-01-22

„Dagmara szuka męża” - odcinek 7: Górnik czy poeta?

0

Zobacz, który z kolejnych kandydatów zrobił lepsze wrażenie na Dagmarze Kaźmierskiej. Królowa udaje się na randki w kopalni i w środku lasu. Co bardziej przypada jej do gustu: wizyta pod ziemią czy grzybobranie połączone z czytaniem poezji przy herbatce? Co o dwójce mężczyzn myślą jej towarzysze, Conan i Jacek? „Dagmara szuka męża” w poniedziałek o godz. 22:00 na antenie Super Polsat.

Czas się poznać!
W przyjemnych okolicznościach miejskiego parku w Zabrzu trwa zaaranżowane przez Conana tajemnicze spotkanie z górnikiem. Lecz randka w ciemno nie może trwać w nieskończoność. Najwyższy czas, aby Dagmara ujrzała swojego kandydata - jego niebieskie oczy, tatuaże, oraz gęstą brodę, którą na szczęście Jakub zawsze może zgolić. Jacka niecierpliwi ich długa rozmowa i choć następnym razem będzie musiał lepiej opanować sztukę kamuflażu, to udaje mu się skutecznie skrócić to spotkanie sam na sam.

Jazda w dół
Chcąc pokazać prawdziwy klimat Górnego Śląska, Jakub zabiera całą ekipę na wycieczkę do kopalni. Dla niego jest to idealna okazja, aby zaimponować Dagmarze i wydrążyć tunel do jej serca, niczym prawdziwy górnik. W podziemnych labiryntach pojawia się jednak niespodziewanie konkurent, który jest zdecydowanie bardziej wygadany niż nasz kandydat. Po wszystkim Jakub wręcza Dagmarze pamiątkę, która kiedyś może okazać się bezcenna. Natomiast Jacek staje się bogatszy wewnętrznie, przełamując swój strach.

Tajemniczy siłacz
Nasi bohaterowie opuszczają śląskie kopalnie i docierają do Siedlec, gdzie ze szczytu ratusza spogląda na nich imponujący posąg. Podczas wizyty w muzeum udaje im się nie tylko poznać historię i legendę miasta, ale i rozwiązać zagadkę związaną z tajemniczą rzeźbą. Ten siłacz, to nikt inny jak Jacek, dźwigający na swych barkach ciężar świata! Ale Dagmara, jako urodzona arystokratka, doskonale wie, że pełnił jeszcze inną rolę.

Z miasta do lasu
Tymczasem Jacek i Conan w dalszym ciągu dźwigają obowiązek znalezienia dla Dagmary życiowego partnera. Cała trójka udaje się do lasu, gdzie aż roi się od grzybów. W przeciwieństwie do nich wybranek może być tylko jeden. Niewykluczone, że będzie nim następny kandydat, a ich dusze w magiczny sposób połączą się na łonie podlaskiej natury.

Podróż do dzieciństwa
Dzieje się jednak inaczej, gdyż Robert, choć doskonale włada językiem poezji, ma trudności, by złapać wspólny język z Dagmarą. Pragnie jednak wprowadzić ją w swój świat, w którym czekają na nią jej ulubione ciasteczka, miętowa herbata i wiersze. Powrót do dzieciństwa sprawia, że najwyraźniej udało mu się dotrzeć do jej duszy, lecz nie głębiej - o to zadbał Jacek, specjalista od kamuflażu.

Randkowy dzień dobiega końca i pora przygotować się do kolejnych wyzwań. Kto wie, czyją muzą zostanie Dagmara?

Dagmara szuka męża w poniedziałek o godz. 22:00 w Super Polsat.