2024-03-13

„Największe śledztwa CBŚP” - odcinek 10: Bez przedawnienia

0

Najgłośniejsze sprawy, które miały swój finał po czasochłonnych dochodzeniach. Jak wyglądały porachunki gangsterskie i gdzie dokonywano zamachów na ich członków? Czy istnieje możliwość odnalezienia zaginionych przestępców po latach? Kim są „łowcy cieni” i dlaczego pracują po cichu? Szczegóły w dziesiątym odcinku programu. „Największe śledztwa CBŚP”.

Sprawiedliwość nierychliwa, ale...
Są śledztwa, których rozwiązanie trwa latami. CBŚP analizuje każdy szczegół, aby doprowadzić do ławy oskarżonych wszystkich podejrzanych. W archiwum leżą sprawy, które dopiero po połączeniu ich z innymi dały rozwiązania. Niektóre wymagały dużo czasu i pracy ze strony funkcjonariuszy.

Co w odcinku?
Pracownicy Centralnego Biura Śledczego Policji opowiadają o sprawach z Archiwum X i historiach największych gangsterów mazowieckiego światka przestępczego. Opisują, w jaki sposób działają „łowcy cieni”, w których rękach leży los poszukiwanych. Pod lupę zostaje wzięty „Fama”, który uciekł z rąk śmierci, a mimo to kontynuował karierę przestępczą. Na koniec następuje rozliczenie narkomanów, którzy wydali wyrok na niewinną rodzinę, podkładając w ich mieszkaniu ogień.

Szczegóły programu
Seria dokumentalna „Największe śledztwa CBŚP” pozwala widzom zobaczyć od kulis świat polskiej przestępczości zorganizowanej, jakiego nie znali. Każdy jej odcinek skupia się na innym obszarze działalności kryminalnej i przybliża najważniejsze śledztwa z danego obszaru, które zakończyły się akcją Centralnego Biura Śledczego Policji. Tematy odcinków odzwierciedlają specyfikę polskiego świata przestępczego: nielegalna działalność pseudokibiców, uprowadzenia, seksbiznes, zamachy bombowe, narkobiznes, przemyt, nielegalna broń, sprawy kryminalne, archiwum X, nielegalne farmaceutyki.

fot. CBŚP

Największe śledztwa CBŚP w czwartek o godz. 20:00 i 21:00 w Super Polsat.