Hurtowa działalność
Narkotyki syntetyczne produkowane są z ogólnodostępnych środków, co potęguje problem ich masowego wytwarzania. Ilości są tak duże, że „laboratoria” przestają mieścić się w małych piwnicach, a zaczynają przybierać postać hal produkcyjnych. Za cały proces odpowiedzialne są wykwalifikowane osoby, które są w stanie uzyskać substancję w najczystszej postaci. Narkotyki mają być uzależniające, ale nie zabójcze. Specjaliści jednak nie przebywają w laboratorium na stałe, bo grupy przestępcze obawiają się utraty fachowca w razie ewentualnego zatrzymania przez służby specjalne.
Narkobiznes pod lupą
W odcinku ujawniane są sekrety narkotykowego przemysłu w naszym kraju. Jakie substancje były wytwarzane w Polsce i jakie niosły ze sobą konsekwencję dla klientów? Kto stoi za produkcją i jak przebiega proces wykrywania „laboratoriów”? Na co narażeni są pracownicy i funkcjonariusze operacyjni w trakcie przejęcia nielegalnych fabryk? W jakim momencie musi uderzyć grupa operacyjna, aby mogła ująć przestępców na gorącym uczynku? W odcinku przedstawione zostają szczegóły akcji rozpracowania wielkiej hali produkcyjnej w Będzinie.
Szczegóły programu
Seria dokumentalna „Największe śledztwa CBŚP” pozwala widzom zobaczyć od kulis świat polskiej przestępczości zorganizowanej, jakiego nie znali. Każdy jej odcinek skupia się na innym obszarze działalności kryminalnej i przybliża najważniejsze śledztwa z danego obszaru, które zakończyły się akcją Centralnego Biura Śledczego Policji. Tematy odcinków odzwierciedlają specyfikę polskiego świata przestępczego: nielegalna działalność pseudokibiców, uprowadzenia, seksbiznes, zamachy bombowe, narkobiznes, przemyt, nielegalna broń, sprawy kryminalne, archiwum X, nielegalne farmaceutyki.
fot. CBŚP
„Największe śledztwa CBŚP” w czwartek o godz. 20:00 i 21:00 w Super Polsat.