2023-11-20

„Sołtysi” - odcinek 5: Po pracy czas na zabawę z przytupem

0

W odcinku piątym odwiedziny w Chochołowie, Henrykowie oraz Sokołowicach, gdzie poza obowiązkami jest także czas na zabawę i integrację lokalnej społeczności. Jak radzą sobie z wyzwaniami Emil Rońda, Maciej Szwajnos i Łukasz Zdyb? Jakimi talentami wykazują się przy okazji pełnienia swoich funkcji? Oglądaj nowy serial na antenie Super Polsat. „Sołtysi” we wtorek o godz. 21:00.

Czas zabawy i wspomnień
W Sokołowicach Łukasz przygotowuje Święto Matki. W trakcie prac razem z kolegami z rozrzewnieniem wspomina dawne zwyczaje, m.in. laurki i korale z makaronu, którymi w dzieciństwie obdarowywali mamy. Czy dla jego żony to także wyjątkowa uroczystość?

Problem demograficzny
Emil w ścisłym gronie rady sołeckiej podejmuje dyskusję na temat przyszłości Henrykowa. Bardziej opłaca się budować przedszkole czy organizować Dzień Seniora? Może to sołtys da w końcu dobry przykład i cała wieś zatańczy na jego weselu? Po trudnych rozmowach Emil potrzebuje relaksu, więc wybiera się nad jezioro ze znajomymi. Tam jednak temat ożenku wraca jak bumerang.

Pomocna dłoń
Na Podhalu Maciej Szwajnos po rowerowej wycieczce za słowacką granicę odwiedza starszych sąsiadów. W końcu dobry sołtys, to także dobry i pomocny sąsiad, na którego potrzebujący mogą liczyć.

Sołtysi we wtorek o godz. 21:00 w Super Polsat.