2023-11-13

„Sołtysi” - odcinek 4: Czego warto doglądać osobiście?

0

W odcinku czwartym odwiedziny w Henrykowie, Chochołowie, Sokołowicach i Zielątkowie. Jak radzą sobie z dopilnowaniem najważniejszych spraw i integrowaniem mieszkańców liderzy lokalnych społeczności? Funkcja wymaga m.in. nadzorowania remontu, organizacji imprezy, ale też sprawdzenia się w nowej roli podczas sportowej rywalizacji. Oglądaj nowy serial na antenie Super Polsat. „Sołtysi” we wtorek o godz. 21:00.

Obowiązki i rozrywka
Emil organizuje we wsi Dzień Strażaka. Wszystko zaplanowane po bożemu, od mszy świętej w intencji miejscowych strażaków, aż do poświęcenia nowego wozu strażackiego. Dopiero po oficjalnej części można się rozerwać, grając w piłkę. Czy sołtys, przy swoim temperamencie, poradzi sobie w roli bramkarza?

Zadania dla gospodarza
W Sikorach Janusz pod czujnym okiem Krysi zakasa rękawy i zamierza zrobić porządki w swoim ogrodzie. Może w takim duecie powstanie jakiś ładny... skalniak? Tymczasem na południu Polski sołtys Maciej bierze się za remont drogi prowadzącej do cmentarza. Oczywiście nie sam, ale osobiście dogląda postępów.

Nieproszeni goście
W Zielątkowie prace w ziemi. Małgosia współtworzy sołecki warzywniak. Tylko czy nie odwiedzą go w pierwszej kolejności okoliczne jelenie? Po pracy w polu sołtyska odwiedza zielątkowską rodzinę, z którą uzupełniają kronikę wsi.

„Sołtysi” we wtorek o godz. 21:00 w Super Polsat.