2023-10-30

„Sołtysi” - odcinek 2: Ognisko, nowe ozdoby i potańcówka!

0

Odwiedziny u mieszkańców Sikor, Zielątkowa oraz Sokołowic, by towarzyszyć im podczas pracy i zabawy. Czas na „Potańcówkę u sołtysa” w Sokołowicach! W Zielątkowie lokalna społeczność dba o wizualną wizytówkę miejscowości. W Sikorach wspólna inicjatywa Janusza Wojewódzkiego i Koła Gospodyń Wiejskich. Oglądaj nowy serial na antenie Super Polsat. „Sołtysi” od 24 października we wtorek o godz. 21:00.

Zakupy i prace w Sikorach
Janusz Wojewódzki zabiera przedstawicielki miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich na zakupy do centrum ogrodniczego. Panie wybierają kwiaty, które mają przyozdobić teren przed siedzibą Koła, a sołtys pomaga nie tylko nosić zakupy, ale także doradza w wyborze.

DJ i gospodarz
W Sokołowicach trwają przygotowania do wiejskiej potańcówki. Ale nie takiej zwykłej, bo do „Potańcówki u Sołtysa”! Łukasz Zdyb wciela się w rolę DJ-a, ale wcześniej wraz żoną musi zająć się sprawami organizacyjnymi związanymi z imprezą. Zaczynają od omówienia najważniejszego: ile i jakiego zamówić mięsa, żeby nikt nie opadł z sił. Następnie kończą przystrajanie sali i przyrządzanie poczęstunku dla gości.

DJ i gospodarz
W Zielątkowie sołtyska Małgorzata Grabowska, autorka wielu kolorowych figur zdobiących okolicę, własnoręcznie wykonała w drewnie elementy składające się na ozdobny napis z nazwą wsi. Zbiera do pomocy grupę mieszkańców i razem ustawiają napis przy wjeździe do wioski. Wszystko się udaje, no może poza doborem koloru farby... W podziękowaniu za współpracę sołtyska zaprasza wszystkich na ognisko nad jeziorem. Przy okazji zabawy ma zamiar podjąć kolejną próbę wyswatania singielki Marylki.

Sołtysi we wtorek o godz. 21:00 w Super Polsat.