2023-11-06

„Sołtysi” - odcinek 3: Dbanie o wszystkich i każdego z osobna

0

W trzecim odcinku nowej produkcji dokumentalnej odwiedziny u sołtyski Małgorzaty Grabowskiej z Zielątkowa oraz nowi bohaterowie: liderzy lokalnych społeczności z podhalańskiej wsi Chochołów oraz z warmińskiego Henrykowa, czyli Maciej Szwajnos i Emil Rońda. Jak radzą sobie z doglądaniem najważniejszych spraw i integrowaniem mieszkańców? Oglądaj nowy serial na antenie Super Polsat. „Sołtysi” od 24 października we wtorek o godz. 21:00.

Estetycznie i miło dla oka
W Zielątkowie, w ramach pozimowego spotkania porządkowego, sołtyska Małgosia zarządza odnawianie figurek zdobiących wieś. Farby w dłoń i do dzieła! Gospodyni jest już mieszkańcom znana z zamiłowania do dbania o wizualną wizytówkę okolicy.

Nowy pomysł ma wspólne działania
Sołtys Henrykowa Emil Rońda przechodzi przez wieś i zaprasza napotkane kobiety, żeby wstąpiły do nowotworzonego Koła Gospodyń Wiejskich. Czy udaje mu się namówić panie na takie przedsięwzięcie? Po drodze orientuje się, że jego interwencji wymaga także... droga. Równanie dziur załatwione ekspresowo i pod czujnym okiem gospodarza.

Z troską o każdego
Na Podhalu sołtys Maciej Szwajnos wita we wsi nową mieszkankę. Pomaga jej odnaleźć się w chochołowskiej sieci kontaktów. A po zakończeniu gospodarskich obowiązków, udaje się na kolejną wizytę. Odwiedza starszego mieszkańca, którego żona przebywa w szpitalu. Przynosi mu oscypka prosto od bacy i umila czas rozmową.

Sołtysi we wtorek o godz. 21:00 w Super Polsat.