2023-10-18

Serial dokumentalny „Sołtysi” w Super Polsat od 24 października

0

Są naturalni, szczerzy i kochają ludzi. Nie brak wśród nich artystycznych dusz, utalentowanych samouków i zapalonych społeczników. Mimo wielu różnic, bohaterów nowego serialu dokumentalnego łączy ta sama misja. Bycie sołtysem to ich powołanie, które realizują z pasją i fantazją, o czym można się przekonać oglądając produkcję. „Sołtysi” od 24 października w każdy wtorek o godz. 21:00 na antenie Super Polsat.

Kim są „Sołtysi”?
Tytułowi bohaterowie to siedmioro charyzmatycznych sołtysów z różnych stron Polski. Są liderami lokalnych społeczności, którzy oprócz zmysłu organizatorskiego, mają też dużo cierpliwości. Potrafią słuchać, rozmawiać i dogadywać się z innymi, ale też zarządzać i osiągać wytyczone cele.

O czym jest nowy serial?
W każdym odcinku widzowie odwiedzą kilku sołtysów, przyglądając się z bliska ich codzienności oraz temu, jak godzą obowiązki w pracy z życiem rodzinnym. A przede wszystkim, jak integrują swoją społeczność. W serialu także inwestycje i inicjatywy, które podejmują, by mieszkańcom żyło się lepiej i problemy, z jakimi się mierzą.

Liderzy lokalnych społeczności
Wśród bohaterów jest wiele barwnych postaci i wyrazistych osobowości. Łukasz Zdyb z Sokołowic to przedsiębiorca i wschodząca gwiazda disco polo. Małgorzata Grabowska, sołtyska Zielątkowa, która na co dzień zajmuje się artystyczną pracą w drewnie, to wulkan energii, dusza towarzystwa i ognisty temperament. Janusz Wojewódzki, z zamiłowania stolarz, a z powołania społecznik, mówi o sobie, że jest... jedną z członkiń prężnego Koła Gospodyń Wiejskich, które wiedzie prym w Sikorach. Krzysztof Michalak z Kowalewic prowadzi ekologiczne gospodarstwo rolne i dba, by mieszkańcy jego sołectwa nie znali nudy, organizując znane w całym powiecie imprezy okolicznościowe. Tomasz Ryszczuk, jak przystało na lidera niezwykle kreatywnej społeczności Gębarzewa, jest człowiekiem wielu talentów - od kulinarnego po artystyczny i wokalny. Emil Rońda z Henrykowa, urodzony społecznik, który po raz pierwszy został sołtysem w wieku 21 lat, funkcję tę i liczne pozazawodowe aktywności stara się łączyć z pracą kelnera, a Maciej Szwajnos z Chochołowa to młody rolnik i dumny włodarz wioski z zabudową wpisaną na listę zabytków UNESCO.

Serial dla Super Polsat produkuje Constantin Entertainment Polska.

  

„Sołtysi” od 24 października we wtorek o godz. 21:00 w Super Polsat.