2024-04-24

„Policjanci”: Kontrole, które wymagają czasu i spokoju

0

Funkcjonariusze podczas niektórych interwencji nie mają łatwego zadania. Uzyskanie potrzebnych informacji czasami - ze względu na niechęć zatrzymanych do współpracy - wymaga od nich wielu pytań i zajmuje sporo czasu. Przykładami są sprawy, którymi patrole zajmują się w dwunastym odcinku. „Policjanci” w czwartek o godz. 21:00 i 21:30 w Super Polsat.

Patrol w akcji
Funkcjonariusze z oddziału prewencji prowadzą w Gdańsku kontrole. Na początek sprawdzają, czy młody chłopak nie posiada przy sobie zabronionych substancji. Następnie karzą mandatami grupę osób pijących alkohol na blokowisku.

Grupa ze Śląska
Tymczasem wodniacy z Gdańska spotykają turystę, który sam prosi, by go skontrolowali. Chce wiedzieć, czy może siadać za kółko, dlatego sprawdzają alkomatem trzeźwość na jego własną prośbę. Następnie badają trzeźwość i weryfikują patenty grupy przyjaciół poruszających się na skuterach po Zatoce Gdańskiej.

Dobrze znane postaci
W Krotoszynie funkcjonariuszki podejmują interwencję wobec trzech stałych „klientów” pijących na ławce przy rynku Starego Miasta. Jednemu z nich oferują pomoc socjalną w wyjściu z nałogu.

Dziękujemy za oglądanie serialu Policjanci w Super Polsat.