2024-03-27

„Policjanci”: Stojąc na straży bezpieczeństwa i porządku

0

W tej pracy każda interwencja jest inna. Patrol wodny na Zatoce Gdańskiej kontroluje trzeźwość sterników, a funkcjonariuszki z Krotoszyna jadą zająć się bezdomnym. Tymczasem w Radomiu trwają szkolenia przed zbliżającym się ślubowaniem. „Policjanci” w czwartek o godz. 21:00 i 21:30 w Super Polsat.

Szkolenia przed uroczystością
W Radomiu przyjęci świeżo do służby funkcjonariusze przygotowują się do ślubowania. Podczas ćwiczeń uczą się właściwych komend i zachowań, ale też podstawowych czynności dotyczących noszenia munduru i na przykład prawidłowego pastowania butów. Szkolenie prowadzą oficerowie z garnizonu Oddziału Prewencji Policji.

Kontrola trzeźwości
Patrolujący wody Zatoki Gdańskiej funkcjonariusze przeprowadzają kontrolę na dużym jachcie, gdzie trwa impreza urodzinowa. Sternik zawsze musi być trzeźwy, jak również dodatkowo jedna z osób przebywających na łodzi.

Historia życia
Funkcjonariuszki prewencji z Krotoszyna odbierają zgłoszenie o mężczyźnie, prawdopodobnie pod wpływem alkoholu, który śpi na murku w parku. Okazuje się nim jeden z ich stałych bohaterów interwencji. Zostaje on pouczony, a przy okazji opowiada swoją historię, dlaczego pije i co powoduje jego problemy w życiu.

„Policjanci” w czwartek o godz. 21:00 i 21:30 w Super Polsat.