2024-03-20

„Policjanci”: Niezbędne kontrole. Nie zawsze jest spokojnie

0

Zarówno na wodzie, jak i na lądzie trzeba być przygotowanym na wszystko. W Krotoszynie funkcjonariuszki muszą sprawdzić zgłoszenie w sprawie zablokowanego garażu. Z kolei patrol w Giżycku dba o bezpieczeństwo na jeziorach. „Policjanci” w czwartek o godz. 21:00 i 21:30 w Super Polsat.

Czy to wezwanie było potrzebne?
Policjantki z patrolu prewencji z Krotoszyna otrzymują zgłoszenie o nieprawidłowo zaparkowanym busie blokującym wyjazd z garażu. Na miejscu starają się rozwikłać nieprzyjemną sytuację, gdzie blokujący i blokowany zaciekle się kłócą. Okazuje się, że mogło dojść do nieuzasadnionego zawiadomienia policji, co jest zagrożone karą.

Bezpieczeństw na wodzie
Funkcjonariusze z patrolu wodnego z Komendy Policji Powiatowej w Giżycku przeprowadzają na wodach Pojezierza Mazurskiego rutynowe kontrole trzeźwości i odpowiednich uprawnień sterników kierujących łodziami. Sprawdzają duży jacht, na którym ma miejsce impreza, a także kierujących skuterami.

Szukając nowych pracowników
W Radomiu w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji Mazowieckiej trwa nabór do pracy w policji. Komisja prowadzi rozmowy rekrutacyjne z kandydatami sprawdzając ich teoretyczną wiedzę.

Policjanci w czwartek o godz. 21:00 i 21:30 w Super Polsat.