2024-03-26

„Policjanci”: W kontakcie z ludźmi konieczne jest wyczucie

0

Indywidualne podejście do każdej spotkanej osoby pomaga szybko rozwiązywać sprawy. A pracy w Elblągu i Poznaniu nie brakuje. Także na wodach Zatoki Gdańskiej funkcjonariusze muszą interweniować mając na uwadze bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą osób. „Policjanci” w czwartek o godz. 21:00 i 21:30 w Super Polsat.

Kontrola w domu
Dzielnicowe z Komendy Miejskiej w Elblągu udają się do sprawiającej problemy sąsiadom kobiety, pod której opieką jest córka. Stara się ona walczyć ze swoim zbieractwem. Warunki w mieszkaniu się polepszyły, choć nadal nie jest najlepiej. Zadaniem policjantek jest sprawdzić postępy oraz zaproponować jej możliwości dalszej pomocy. Dzień pracy kończy się podjęciem czynności podczas stłuczki samochodu osobowego z autobusem, do której dochodzi przed maską radiowozu policyjnego.

Kradzieże w sklepie
Funkcjonariusze z patrolu prewencji z Komendy Miejskiej Poznań-Północ po porannej odprawie udają się na wezwania dotyczące kradzieży sklepowych. Pouczają starszą panią, która tłumaczy się roztargnieniem, gdy zostaje przy niej znaleziona drobna rzecz. Inne przypadki to stali złodzieje sklepowi: jeden zatrzymany przez ochroniarza w sklepie, drugi wynoszący płyn do czyszczenia.

Niebezpiecznie przy wodzie
Na wodach Zatoki Gdańskiej patrol policji wodnej poucza mężczyznę, który skoczył z molo. Przy okazji zwracają też uwagę na niebezpieczne zachowania turystów poruszających się na skuterach zbyt blisko plaży.

„Policjanci” w czwartek o godz. 21:00 i 21:30 w Super Polsat.