2022-12-02

„Święty”: Działanie złych mocy na plebanii i medialny skandal

0

Potrzeba zdobycia rozgłosu może prowadzić do zabawnych sytuacji i... problemów. Sukces spektaklu, który przygotowuje Gospodyni, staje pod znakiem zapytania, a przymiarki sukni ślubnej Luizy mogą zakończyć się obyczajowym skandalem i rodzinnym konfliktem. Oglądaj odcinki 276, 277, i 278 serialu od 5 do 8 grudnia na antenie Super Polsat.

Oglądaj Święty online na polsatgo.pl.

„Święty” - odcinek 276
Gospodyni zaniedbuje swoje obowiązki na plebanii, poświęcając się tworzeniu sztuki teatralnej. Gdy dowiaduje się, że Wróbel wciąż pozostaje pod wpływem hipnozy, wykorzystuje go do pomocy. Organista odkrywa jej postępek i całkowicie wybudza Andrzeja z transu.
Ksiądz Marek prosi Bognę i Zenka o wsparcie w wykonaniu charakteryzacji do spektaklu. Para, słysząc o możliwym rozgłosie medialnym, od razu się zgadza.
Hubert, w obawie przed powrotem byłego partnera - Ricardo, spędza noc w salonie. Ku swojemu przerażeniu spotyka go w barze. Klub Kawalera oferuje mężczyźnie ochronę. Niebawem okazuje się, że jeden z kawalerów zaginął!

„Święty” - odcinek 277
Żbikowski i Kuba zastanawiają się, jak sprawić, by Magda przestała myśleć o Bartoszu. Komendantka jedzie do domu weterynarza zabrać swoje rzeczy. Na miejscu odbywa nieprzyjemną rozmowę z matką chłopaka. Niebawem policjantka dostaje zgłoszenie o pożarze w motelu pod Uroczyskiem. Okazuje się, że jest tam Bartosz, który uczestniczy w kongresie weterynaryjnym. Magda jedzie na miejsce i dowiaduje się, że mężczyzna znów kłamał.
Mieszkańcy plebanii zaczynają się nietypowo zachowywać, co nie uchodzi uwadze Wróbla. W jadalni Andrzej zauważa coś, co może być źródłem tej przemiany. Przerażony sprowadza Dominika, by pomógł mu zbadać naturę znaleziska.

„Święty” - odcinek 278
Dominik, Wróbel i Organista twierdzą, że na plebanii czają się złe moce. Ksiądz Marek nie daje się przekonać i dementuje ich ustalenia.
Lucjan znajduje w Internecie transmisję z nabożeństwa biskupa Wincentego. Oglądając ją, Gospodyni zaczyna martwić się o byłego proboszcza. Gdy ten przyjeżdża w odwiedziny do Uroczyska, Jolanta podejmuje się wyciągnięcia go z depresji.
Tamara zabiera Luizę na przymiarki sukni ślubnej. Bogna radzi przyszłej pannie młodej, by wywołała jakiś medialny skandal. Tamara prosi, by siostra włożyła jej kreację. Jednak, gdy zauważa reakcję Marcina na jej widok, od razu żałuje swojego pomysłu.

Święty od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Telewizji SUPER POLSAT.