2022-11-21

„Święty”: Fakty zawsze się obronią. Dokumenty nie kłamią

0

Czasami trudno pogodzić się z prawdą. I nie pomogą wówczas ani żadne wróżby, ani... uporczywe powtarzanie testu na ojcostwo. Żbikowski musi zmierzyć się z rzeczywistością, a stawką jest przecież przedłużenie rodu! Bogna także odkrywa dokumenty z informacjami, których nie sposób podważyć. Oglądaj odcinki 269, 270 i 271 serialu od 21 do 24 listopada na antenie Super Polsat.

Oglądaj Święty online na polsatgo.pl.

„Święty” - odcinek 269
Białach i Laura cieszą się, że znów są razem. Nastrój Mikołajowi psuje wiadomość o otwarciu w pobliżu konkurencyjnego lokalu. W barze ubywa klientów. Laura z Różą wpadają na pomysł, jak wypromować lokal. Niestety, ich starania nie przynoszą efektu.
Ktoś włamuje się do sklepu. Żbikowski szybko znajduje pierwszego podejrzanego - organistę. Gospodyni i ksiądz Marek nie wierzą w jego winę. Na własną rękę rozpoczynają śledztwo.
Po przeczytaniu wspomnień siostry Julity Bogna zaczyna zachowywać się inaczej niż zwykle. W końcu mówi Zenkowi o swoich przemyśleniach.

„Święty” - odcinek 270
Okazuje się, że podczas włamania w sklepie zaginęła jedna paczka. Ksiądz Marek i Gospodyni odnajdują adresata przesyłki. Biorą mężczyznę w krzyżowy ogień pytań i podejrzany przyznaje się do przestępstwa. Organista jest wdzięczny za wyciągnięcie go z aresztu.
Kordian prezentuje w barze swoje pomysły na roasty. Jednak nie podobają się one Białachowi i Róży. Kobieta znajduje tymczasowe rozwiązanie ich problemów. Wykorzystuje niechęć mieszkańców do Kordasa, by w lokalu ponownie zjawili się klienci.
Bogna i Zenek potajemnie oddają na plebanię wspomnienia siostry Julity. Kładą jednak zapiski w tak niefortunnym miejscu, że Lucjan znów ma problemy...

„Święty” - odcinek 271
Na plebanię przyjeżdża Janusz Wojtala. Okazuje się, że ksiądz Marek zamierza sprzedać mu samochód. Gospodyni bezpośrednio angażuje się w negocjacje. Po jakimś czasie Wojtala wraca z niepokojącym znaleziskiem z auta.
Żbikowski ponownie zleca testy DNA, by mieć pewność, że Kuba faktycznie nie jest jego synem. Sierżant chce zapobiec wygaśnięciu swojego rodu i rozpoczyna poszukiwania partnerki. Prosi Organistę o pomoc w założeniu profilu na portalu randkowym. Przypadkiem na pierwsze spotkanie umawia się ze znajomą kobietą.
Kuba zwierza się komendantce ze swoich podejrzeń względem weterynarza. Początkowo kobieta nie chce mu wierzyć. Ostatecznie jadą sprawdzić dom, w którym posterunkowy znalazł Bartosza podczas wichury.

Święty od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Telewizji SUPER POLSAT.

Komentarze