2022-11-11

„Święty”: Stan najwyższej gotowości. Groźba katastrofy!

0

Czarne chmury nad Uroczyskiem! Zbliżająca się nawałnica zagraża miejscowości i bezpieczeństwu mieszkańców. Policja musi działać szybko i skutecznie. A to nie jedyne problemy... Miasteczkiem może wstrząsnąć także powstanie związków zawodowych oraz wyniki pewnego testu DNA. Oglądaj odcinki 265, 266, 267 i 268 serialu od 14 do 17 listopada na antenie Super Polsat.

Oglądaj Święty online na polsatboxgo.pl.

„Święty” - odcinek 265
Magda przeprowadza okresowe testy sprawnościowe policjantów. Podczas ćwiczeń Żbikowski doznaje kontuzji. Posterunkowy, który udziela sierżantowi pomocy, zauważa na jego nodze znamię. Wywołuje to u niego zdenerwowanie. Na osobności Magda dopytuje podwładnego o powód.
Tamara z Marcinem zapraszają kipera na degustację win. Wychodzi na jaw, że ekspert nic nie wie o alkoholach. Wtrąca się Wróbel, twierdząc, że ta dziedzina nie ma przed nim tajemnic. Marcin postanawia to sprawdzić.
Tymczasem nowe dyrektywy w przetwórni sprawiają, że praca staje się jeszcze cięższa. Na wieść o problemach z winnicą Luiza oferuje siostrze pomoc.

„Święty” - odcinek 266
Kuba denerwuje się, ponieważ Żbikowski może być jego ojcem. Wyniki testu DNA wskazują na osobę, która wprawia go w jeszcze większy szok. Posterunkowy decyduje się szczerze porozmawiać z matką.
W Uroczysku gości Kordian, kuzyn Kordasa. Jego pomoc w prowadzeniu winnicy przynosi więcej szkody niż pożytku. Podczas kolacji krewny pokazuje dokument, który staje się powodem niepokoju obecnych.
Gospodyni postanawia wykorzystać swoją wiedzę na temat psychologii i dzięki niej rozwiązać problem na plebanii. Następnie staje się mediatorką w sprawie Bogny i Zenka. Jej celem jest pogodzenie małżonków.

„Święty” - odcinek 267
Kordas z Tamarą zastanawiają się, jak rozwiązać sytuację z Kordianem. Namawiają Wróbla, by włamał się do jego kampera. Okazuje się, że akt założycielski służył tylko do sprawdzenia reakcji Kordasa. Tymczasem Luiza oprowadza wujka po przetwórni. Ten doradza dziewczynie założenie związków zawodowych.
Na plebanii Gospodyni udziela mieszkańcom porad. Róża zwierza jej się z problemów sercowych. Jolanta postanawia wybić jej z głowy miłość do księdza Marka. Ich rozmowę przypadkiem podsłuchuje Białach, który zamierza wykorzystać rady w swoim życiu.
Z wizytacją przyjeżdża biskup. Chce ogłosić siostrę Julitę patronką Uroczyska. Niestety, nigdzie nie można znaleźć jej książki ze wspomnieniami.
Laura dowiaduje się, że Monika zna prawdziwą tożsamość „Doktora Jasność”. Kobiety postanawiają zakończyć spory i pozwolić Mikołajowi zdecydować, z kim chce być.

„Święty” - odcinek 268
Gospodyni tłumaczy Białachowi, by nie kierował się radami, które dała Róży. Powinien zawalczyć o miłość.
Policjanci zostają postawieni w stan gotowości z powodu zapowiadanej wichury. Gdy żywioł uderza, w Uroczysku dochodzi do awarii prądu. Magda wraca do domu po Bartosza. Nie zastaje go, co wywołuje u niej najgorsze przeczucia. Na szczęście Żbikowski i Kuba namierzają weterynarza.
Białach martwi się o Laurę, która nie odbiera telefonu. Nie zważając na nawałnicę, jedzie do przychodni. Okazuje się, że zjawia się na czas, by zapobiec nieszczęściu.
Tamara organizuje akcję zabezpieczenia sadzonek winorośli. Marcin przychodzi prosić Luizę o pomoc. Po odcięciu prądu zostają zatrzaśnięci w chłodni. Wykorzystują tę sytuację, by porozmawiać.

Święty od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Telewizji SUPER POLSAT.