2024-02-01

„Największe śledztwa CBŚP” - odcinek 4: Zamachy bombowe

0

Autorzy cyklu dokumentalnego dotarli do policjantów, którzy zajmowali się wykrywaniem i udaremnianiem zamachów bombowych. Ich praca zapobiegła wielu tragediom. W jaki sposób radzili sobie z presją czasową? Jak wyglądały szczegóły niebezpiecznych akcji? „Największe śledztwa CBŚP” w czwartek o godz. 21:00 w Super Polsat.

Kulisy wymagających akcji
W programie widzowie dowiadują się, jak doszło do pojmania: Bombera z Wrocławia, który podłożył ładunek wybuchowy w autobusie miejskim, ekoterrorysty, który wysadził budynek na budującym się osiedlu mieszkaniowym, zamachowca, który zemścił się na swoim wspólniku, oraz chemika, który ze swojego mieszkania w bloku stworzył prawdziwą bombową pułapkę na policjantów i komorników. Byli szefowie CBŚP insp. Renata Skawińska, oraz nadinsp. Kamil Bracha ujawniają swoje przeżycia i emocje podczas poszukiwań zamachowców, którzy grożąc zamachami musieli być szybko wykryci i zatrzymani. Opowiadają, jak presja czasowa miała wpływ na ich osobiste zaangażowanie w tych spawach, którymi żyła cała Polska, i jak wyglądał ich powrót do domu po wielodniowych akcjach.

Szczegóły programu
Seria dokumentalna „Największe śledztwa CBŚP” pozwala widzom zobaczyć od kulis świat polskiej przestępczości zorganizowanej, jakiego nie znali. Każdy jej odcinek skupia się na innym obszarze działalności kryminalnej i przybliża najważniejsze śledztwa z danego obszaru, które zakończyły się akcją Centralnego Biura Śledczego Policji. Tematy odcinków odzwierciedlają specyfikę polskiego świata przestępczego: nielegalna działalność pseudokibiców, uprowadzenia, seksbiznes, zamachy bombowe, narkobiznes, przemyt, nielegalna broń, sprawy kryminalne, archiwum X, nielegalne farmaceutyki.

fot. CBŚP

„Największe śledztwa CBŚP” w czwartek o godz. 21:00 w Super Polsat.