2024-01-24

„Największe śledztwa CBŚP” - odcinek 3: Seksbiznes

0

Szacuje się, że w Polsce jest około 15 tysięcy agencji towarzyskich. To ogromny biznes, który co roku generuje milionowe przychody grupom przestępczym, a dla kobiet skuszonych pozornie łatwym pieniądzem to świat, z którego trudno potem wyjść. W jaki sposób infiltruje się to środowisko? Jak wyglądały akcje przeprowadzane przez Biuro? „Największe śledztwa CBŚP” w czwartek o godz. 21:00 w Super Polsat.

Mroczny przestępczy świat
W programie między innymi informacje o tym, jak werbowane są prostytutki i jak wygląda później ich sytuacja. W jaki sposób działają agencje towarzyskie i tzw. „mieszkaniówki”? Oficerowie operacyjni Centralnego Biura Śledczego Policji opowiadają o rozpracowywaniu takich „biznesów” i zdradzają szczegóły kilku wymierzonych w nie słynnych akcji Biura. W odcinku także historia rozbicia agencji towarzyskiej i grupy przestępczej „Czekolindy” oraz gangu sutenerskiego „Dreksa”, który kierował działającymi w latach 2005-2010 w Poznaniu agencjami „Cindy” i „Naomi”.

Szczegóły programu
Seria dokumentalna „Największe śledztwa CBŚP” pozwala widzom zobaczyć od kulis świat polskiej przestępczości zorganizowanej, jakiego nie znali. Każdy jej odcinek skupia się na innym obszarze działalności kryminalnej i przybliża najważniejsze śledztwa z danego obszaru, które zakończyły się akcją Centralnego Biura Śledczego Policji. Tematy odcinków odzwierciedlają specyfikę polskiego świata przestępczego: nielegalna działalność pseudokibiców, uprowadzenia, seksbiznes, zamachy bombowe, narkobiznes, przemyt, nielegalna broń, sprawy kryminalne, archiwum X, nielegalne farmaceutyki.

fot. CBŚP

„Największe śledztwa CBŚP” w czwartek o godz. 21:00 w Super Polsat.