2022-10-28

„Święty”: Pechowa seria niezręcznych nieporozumień

0

Wizyta Wincentego w Uroczysku wywołuje zamieszanie, przez które Żbikowski sam stawia się w nie najlepszym świetle. Sierżant ma jednak na głowie inne sprawy, absorbuje go praca w gazecie oraz pomysł na film! Tymczasem jego koledzy z komendy są na tropie prawdziwej afery, która zaczęła się od... cebuli. Kolejne nieporozumienia psują natomiast relację Białacha z Laurą. Oglądaj odcinki 258, 259 i 260 serialu od 31 października do 3 listopada na antenie Super Polsat.

Oglądaj Święty online na polsatgo.pl.

„Święty” - odcinek 258
Żbikowski rozpoczyna pracę w gazecie pod pseudonimem „Doktor Jasność”. Gdy przychodzi pierwszy mail, puszcza wodze fantazji. Jednak szybko odkrywa, że wiadomość wysłał Kuba. Kolejna prośba o poradę jest bardziej skomplikowana. Posterunkowy i sierżant szukają wsparcia u Laury.
Zdenerwowany Michał wyżywa się na kliencie baru. Wychodzi na jaw, że powodem jego frustracji jest cena podróży na Karaiby.
Monika mówi Białachowi o wizycie Laury pod jego nieobecność. Mężczyzna idzie do lekarki wytłumaczyć nieporozumienie. Wybucha kolejna awantura.
Magda przygotowuje niespodziankę dla Bartosza, ale weterynarz wraca do domu z kolegą, Mateuszem. Ten podczas obiadu chwali się wyhodowaniem wyjątkowej cebuli. Okazuje się, że Bartosz dostał ją na przechowanie. Słysząc to, Magda wpada w panikę.

„Święty” - odcinek 259
Wincenty w przebraniu przyjeżdża na plebanię do Uroczyska. Żbikowski ma dla niego złą informację - biskup został porwany. Myśli, że rozmawia z Januszem i prosi go o pomoc w poszukiwaniach. Wincenty początkowo nie wyjaśnia nieporozumienia.
Tamara i Marcin planują założyć w Uroczysku winnicę. Jadą na degustację trunków. Luiza zostaje pominięta, co sprawia jej przykrość.
Michał dostaje rolę w filmie. Na planie coś wzbudza jego podejrzenia. Poznając szczegóły, rezygnuje z udziału w produkcji.
Żbikowski zatrzymuje auto reżysera do kontroli. Przy okazji przekonuje go, że ma świetny pomysł na film. Po chwili wahania mężczyzna zgadza się na współpracę.
Wróbel wraz z Klubem Kawalera postanawiają pomóc Michałowi w zbiórce pieniędzy.

„Święty” - odcinek 260
Monika z Mikołajem angażują się we wspólny projekt. Planują poprowadzenie chodnika łączącego Uroczysko i Kobierki.
Organista prosi Laurę, by przejęła rubrykę z poradami w jego gazecie. Lekarka wątpi, czy jest odpowiednią osobą do doradzania ludziom.
Gospodyni jest dumna ze swoich umiejętności kulinarnych. Zostaje doceniona przez biskupa, ale nastrój psuje jej ksiądz Marek, który woli kuchnię włoską.
Bartosz mówi Mateuszowi, że skradziono cebulę, której miał pilnować. Stawia Magdę w niezręcznej sytuacji, chcąc, by udawała prowadzenie dochodzenia. Żbikowski przyjmuje sprawę Mateusza. Przeprowadza śledztwo w domu Bartosza, które skutkuje aresztowaniem weterynarza.

Święty od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Telewizji SUPER POLSAT.

Komentarze