2020-11-27

Krzysztof Ibisz o kulisach teleturnieju „Łowcy nagród”

0

Prowadzący opowiedział SUPERPOLSAT.PL o nowej emocjonującej produkcji stacji. Krzysztof Ibisz wspomniał o swojej roli w programie i duecie z Wiktorią Gąsiewską. Zdradził, jakie umiejętności powinni mieć uczestnicy, żeby wygrać wartościowe nagrody oraz co stanowi o wyjątkowości show „Łowcy nagród”.

- „Łowcy nagród” to zupełnie nowy teleturniej na antenie Super Polsatu. O czym jest show?
- To połączenie teleturnieju, w którym uczestnicy wykorzystują wiedzę i sprawność fizyczną. W drużynie zawsze występuje dwóch graczy. Jeden odpowiada na pytania, które zadaję, drugi natomiast wbiega do skarbca pełnego nagród i wynosi wszystko, co chce. Pula nagród to łącznie 250 tysięcy złotych.

- Jaka jest pana rola w programie? Każdy prowadzący ma swoje określone zadania?
- Ja zadaję pytania, Wiktoria Gąsiewska dopinguje i komentuje to, co dzieje się w klatce, ale myślę, że stanowimy zgrany team prowadzących i uzupełniamy się nawzajem.

- Co według pana jest najbardziej zaskakujące?
- W programie można wygrać wartościowe nagrody: samochody, wycieczki, pieniądze. Każdej rozgrywce towarzyszy wiele emocji. Duety muszą być bardzo zgrane i mieć określoną taktykę. Teleturnieju opartego na wiedzy, sprawności fizycznej i tak wielkich emocjach jeszcze w Polsce nie było!

- Jakie umiejętności muszą posiadać uczestnicy?
- Przede wszystkim liczy się wiedza. Po drugie sprawność fizyczna gracza, który wbiega do skarbca. Uczestnicy muszą też mieć poczucie czasu, ponieważ pobyt w klatce jest ograniczony limitem kilkunastu sekund. Jeśli gracz nie zdąży wybiec ze skarbca, drużyna wypada z gry. Zatem polecam zawodnikom trenować poczucie czasu.

- Czym powinna charakteryzować się zwycięska drużyna?
- Często grają u nas rodziny – mąż z żoną, brat z siostrą. Uczestnicy dobierają się tak, że ktoś jest bardzo dobry w konkretnej dziedzinie, druga osoba z pary jest natomiast w świetnej kondycji fizycznej. W programie często pojawiają się zawodowi gracze, czyli osoby, które zarabiają na występowaniu w teleturniejach. To jest bardzo ciekawe zjawisko. Z niektórymi osobami znamy się i spotykamy w programach od blisko dwudziestu lat. Mają ogromną wiedzę i umiejętności, ćwiczą i mają szansę zdobyć naprawdę wartościowe nagrody.

- Co wyróżnia program „Łowcy nagród” na tle innych programów rozrywkowych?
- Wyjątkowa atmosfera. Wszyscy świetnie bawimy się na planie programu. Gracze dostarczają widzom ogromnych emocji, które udzielają się też nam, prowadzącym. Bawimy się razem z nimi! „Łowcy nagród” to teleturniej, w którym bardzo dużo się dzieje. Tutaj kipi od emocji! Takiego teleturnieju jeszcze naprawdę nie widziałem!

Rozmawiała Paula Brzezińska

Łowcy nagród od 27 listopada od piątku do niedzieli o godz. 19:00 na antenie kanału Super Polsat oraz w IPLA.TV.

Komentarze