2024-01-22

„Sołtysi” - odcinek 14: Takie pomysły są zawsze w cenie

0

Tomasz udziela się na kulinarnym spotkaniu w Żydowie, którego jest pomysłodawcą oraz próbie swojego chóru w Gębarzewie. Emil ma ręce pełne roboty przy organizacji lokalnej imprezy w Henrykowie. Z kolei Łukasz planuje w Sokołowicach oryginalne warsztaty, a także rusza z pomocą mieszkankom wsi, którym zepsuł się samochód w lesie. „Sołtysi” we wtorek o godz. 21:00 na antenie Super Polsatu.

Kreatywne aktywności
Tomasz udaje się do Żydowa na „śniadanie na trawie”, którego jest pomysłodawcą. - Będzie dużo kobiet, dużo przepisów - mówi w drodze z Gębarzewa. Potem sołtys o artystycznej duszy udaje się na próbę lokalnego chóru.

Zabawa na całego
Sołtys Henrykowa wraz z radą sołecką zaplanowali dla wszystkich mieszkańców wsi wspólne obchody Święta Ziemniaka. Emil bierze udział zarówno w przygotowaniach, jak i jest aktywny w trakcie imprezy, która obfituje w rozmaite atrakcje.

Nietypowe sytuacje
W Sokołowicach Łukasz wraz z żoną Eweliną odwiedzają panią Kasię, która ma nietypową pasję. Dowiadują się więcej o kuroterapii i proponują jej zorganizowanie warsztatów. Następnie sołtys rusza na odsiecz mieszkankom, które wybrały się do lasu zbierać szyszki sosny, ale rozładował się im akumulator.

Sołtysi we wtorek o godz. 21:00 w Super Polsat.