2022-06-25

Polsat Boxing Promotions 8: Wyniki gali w Arenie Toruń

0

Sześć zawodowych pojedynków podczas wydarzenia transmitowanego 25 czerwca 2022 roku przez Super Polsat. W walce wieczoru Ihosvany Garcia i Ryno Liebenberg. Na ringu zaprezentowali się także polscy pięściarze: Radomir Obruśniak, Paweł Czyżyk, Aleksander Bereżewski, Bartłomiej Przybyła i Konrad Kozłowski. Sprawdź wyniki gali Polsat Boxing Promotions 8!

Ihosvany Garcia vs. Ryno Liebenberg
W walce wieczoru mieszkający w Polsce Kubańczyk skrzyżował rękawice z dużo bardziej doświadczonym reprezentantem RPA. Ryno Liebenberg w 22 wygranych pojedynkach aż czternaście razy posyłał rywali na deski. Ihosvany Garcia w swoim ostatnim występie znokautował Niemca Patricka Rokohla. Spośród siedmiu wygranych walk zawodowych sześciokrotnie rozstrzygał starcia przed czasem. Przed wydarzeniem w Toruniu obaj pięściarze byli pewni siebie. Kubańczyk zapowiadał skuteczny boks i kolejne zwycięstwo. - Mój jedyny plan to nokaut. Im szybciej, tym lepiej - przekonywał z kolei Liebenberg. Ale to on był bliższy, aby wylądować na deskach, co potwierdzili jednogłośnie i zdecydowanie sędziowie.

Radomir Obruśniak vs. Zsolt Osadan
Występ podczas Polsat Boxing Promotions 8 to kolejny krok w karierze Radosława Obruśniaka. Międzynarodowy Mistrz Polski w wadze super piórkowej tym razem stanął do rywalizacji o mistrzowski pas w kategorii lekkiej. - Trzymajcie kciuki, lecimy po kolejne zwycięstwo i kolejny tytuł - zwrócił się do fanów Obruśniak. Jego przeciwnik, Słowak Zsolt Osadan, na koncie miał 21 stoczonych pojedynków, przy zaledwie sześciu Polaka. Sędziowie nie byli zgodni, ale ostatecznie za zwycięzcę został uznany bardziej doświadczony pięściarz.

Paweł Czyżyk vs. Jonathan Cotteret
- Odżył w ostatnich walkach. Ciosy na wątrobę są jego dużym atutem. Stosuje to we wszystkich pojedynkach. Jego celem jest sprowadzanie walk do półdystansu. Nie zamierzam wchodzić w jego grę - mówił o swoim rywalu w programie „Koloseum” na antenie Polsat Sport Paweł Czyżyk. Przeciwnikiem pięściarza z Lubina był Francuz Jonathan Cotteret. Polak miał jasny cel - po przerwie spowodowanej kontuzją wrócić na zwycięski szlak i kontynuować marsz na szczyt wagi półciężkiej. I to mu się udało!

Aleksander Bereżewski vs. Kristian Dzurnak
Podczas Polsat Boxing Promotions 7 pokonał Wilbera Blanco przez techniczny nokaut w drugiej rundzie. - Dziękuję za szansę stoczenia kolejnej walki w tak krótkim czasie. To dla mnie ważne, że mogę często walczyć i się rozwijać - podkreślił przed występem w Toruniu niepokonany na zawodowych ringach Polak. Z szansy skorzystał znakomicie i w piątej rundzie znokautował rywala.

Bartłomiej Przybyła vs. Santiago Garces
W czasach kariery amatorskiej Bartłomiej Przybyła trzykrotnie sięgał po medal mistrzostw Polski. Na zawodowym ringu 23-letni pięściarz z Mysłowic zadebiutował podczas gali Polsat Boxing Promotions w lutym 2022 roku. Po dwóch kolejnych zwycięstwach, w trzecim pojedynku jego rywalem był Kolumbijczyk Santiago Garces - młodszy, ale bardziej doświadczony od Polaka. 19-latek przed galą w Toruniu mógł pochwalić się bilansem: cztery wygrane, trzy remisy i trzy porażki. Aż dziewięć z tych walk miało miejsce w 2022 roku. Garces jest więc niezwykle pracowitym zawodnikiem. Sędziowie jednogłośnie uznali, że na ringu w Toruniu górą był Polak.

Konrad Kozłowski vs. Nikolas Dzurnak
W pojedynku w limicie wagowym do 69,8 kg niepokonany na zawodowym ringu Konrad Kozłowski zmierzył się z Nikolasem Dzurnakiem. Czech także nie doznał przed galą Polsat Boxing Promotions 8 porażki. Miał dość nietypowy bilans - dwa zwycięstwa i dwa remisy. - Wydaje mi się, że prezentuje on czysty boks. Nasz pojedynek powinien więc wyglądać ładnie - mówił przed walką o rywalu Kozłowski. Do ogłoszenia zwycięstwa Polaka potrzebna była decyzja sędziów.

Nie tylko sportowe emocje
W przerwach między pojedynkami ring w swoją scenę muzyczną zamieniał raper i producent Janusz Walczuk, który użytkownikom mediów społecznościowych dał się poznać jako wielki fan sportu.

Karta walk gali Polsat Boxing Promotions 8:
Walka wieczoru w limicie do 76,2 kg:
Ihosvany Garcia (8-0) pokonał Ryno Liebenberga (22-9-1) jednogłośną decyzją sędziów 

Walka o pas mistrza Polski w kategorii lekkiej (do 61,2 kg)
Zsolt Osadan (21-0-1) pokonał Radomira Obruśniaka (6-1) niejednogłośną decyzją sędziów 

Walka w limicie do 79,4 kg:
Paweł Czyżyk (9-1, 1 KO) pokonał Jonathana Cottereta (8-7-1) przez TKO po trzeciej rundzie

Walka w limicie do 63,5 kg:
Bartłomiej Przybyła (3-0) pokonał Santiago Garcesa (4-4-3) jednogłośną decyzją sędziów

Walka w limicie do 66,7 kg:
Aleksander Bereżewski (6-0, 1 KO) pokonał Kristiana Dzurnaka (2-3) przez TKO w piątej rundzie

Walka w limicie do 69,8 kg:
Konrad Kozłowski (6-0) pokonał Nikolasa Dzurnaka (2-1-2) jednogłośną decyzją sędziów

Komentarze