2022-06-18

Gala FEN 40: Trzy mistrzowskie walki w Ostródzie. Kto wygrał?

0

Co wydarzyło się 18 czerwca podczas gali FEN 40 transmitowanej przez Super Polsat? W walce wieczoru Kacper Formela i Aleksandr Gorszecznik. W pozostałych pojedynkach o mistrzowskie pasy Cezary Oleksiejczuk i Kamil Kraska oraz Marcin Naruszczka i Piotr Kuberski. Jak zakończyły się wszystkie starcia w Ostródzie? Kolejna gala - FEN 41 - 27 sierpnia w Mrągowie.

Kacper Formela w walce wieczoru
Organizatorzy zadbali, żeby gala w Ostródzie miała wyjątkową oprawę i niezwykle interesującą stawkę. Zaplanowano aż trzy starcia o mistrzowskie pasy. - Chcieliśmy przygotować jubileuszową galę tak, żeby karta walk była sztosem - zapowiedział w programie „Koloseum” na antenie Polsat Sport rzecznik Fight Exclusive Night Jakub Borowicz. - W obecnej sytuacji u naszych wschodnich sąsiadów uznaliśmy, że starcie polsko-ukraińskie zasługuje na miano main eventu - dodał, mając na myśli walkę wieczoru, w której zmierzyli się Kacper Formela i Aleksander Gorszecznik. W jedynym tego wieczoru pojedynku międzynarodowym górą był Formela, który w pierwszej rundzie znokautował rywala.

Udana obrona pasa
W równie ciekawy pojedynku Cezary Oleksiejczuk stanął do pierwszej obrony pasa wagi półśredniej i to on był faworytem. - Jego rywal, Kamil Kraska, udowadnia od kilku walk, że jego możliwości są ogromne i trzeba się z nim liczyć. Super starcie dwóch młodych i ciekawych zawodników - zapowiadał prezes organizacji FEN Paweł Jóźwiak. Faworyt wyszedł z tej próby obronną ręką. Na pełnym dystansie bezlitośnie punktował rywala. Sędziowie nie mieli wątpliwości i jednogłośnie wskazali jako zwycięzcę Oleksiejczuka.

Pierwszy mistrz
Podczas gali w Ostródzie wyłoniono też nowego mistrza FEN w kategorii średniej. To oznacza, że teraz każda kategoria wagowa w Fight Exclusive Night ma swojego mistrza. W walce o wakujący pas zmierzyli się Marcin Naruszczka i Piotr Kuberski. Pierwszy z nich miał ogromną przewagę doświadczenia. Drugi nieco lepsze wrunki fizyczne i za sobą udane pojedynki z coraz silniejszymi rywalami. Do listy sukcesów może dopisać teraz także wygraną na gali FEN 40. Na sekundę przed końcem pierwszej rundy powalił Naruszczkę serią ciosów w stójce.

Wielkie emocje i ciężkie nokauty
W pozostałych walkach karty głównej Patryk Duński dość nieoczekiwanie wygrał z Wojciechem Kawą przez techniczny nokaut w drugiej rundzie. Szymon Dusza pokonał Wawrzyńca Bartnika również przez TKO. W drugiej rundzie najpierw powalił rywala ciosem kolanem, a serię uderzeń w parterze przerwał sędzia ringowy. Tylko Adrian Zieliński i Jacek Jędraszczyk rywalizowali na pełnym dystansie. Ostatecznie, po ciekawym starciu Zieliński wygrał jednogłośną decyzją sędziów.

Karta wstępna FEN 40
Emocji i dobrych walk nie brakowało także we wcześniejszych pojedynkach. Swoje pojedynki przez poddanie wygrali Bartłomiej Dragański i Oliwier Filipiak. Dariusz Hrehorowicz znokautował przeciwnika, a Michał Borowski i Łukasz Klinger zwyciężyli dzięki decyzji sędziów.

KFEN 41 w Mrągowie
Kolejna gala organizowana przez federację Fight Exclusive Night 27 sierpnia. Starcia w ramach FEN 41 w oktagonie w Mrągowie.

Wyniki gali FEN 40 (Ostróda, 18 czerwca 2022 roku):

Walka o mistrzostwo FEN w kategorii piórkowej (65,8 kg):
Kacper Formela (14-4, 6 KO, 3 SUB) pokonał Aleksandra Gorszecznika (18-6, 7 OK, 3 SUB) przez nokaut w pierwszej rundzie
Walka o mistrzostwo FEN w kategorii półśredniej (77,1 kg):
Cezary Oleksiejczuk (MMA 9-2-0) pokonał Kamila Kraskę (MMA 8-2-0) jednogłośną decyzją sędziów
Walka o mistrzostwo FEN w kategorii średniej (83,9 kg):
Piotr Kuberski (MMA 10-1-0) pokonał Marcina Naruszczkę (MMA 23-12-2) przez nokaut w rundzie pierwszej
Walka w limicie do 77,1 kg:
Adrian Zieliński (22-11, 7 KO, 6 SUB) pokonał Jacka Jędraszczyka (8-4, 3 KO) jednogłośną decyzją sędziów
Walka w limicie do 70,3 kg:
Patryk Duński (9-5-1, 5 KO, 2 SUB) pokonał Wojciecha Kawę (4-2, 2 KO) przez TKO w drugiej rundzie
Walka w limicie do 77,1 kg:
Szymon Dusza (11-7, 9 KO, 1 SUB) pokonał Wawrzyńca Bartnika (6-3, 2 KO) przez TKO w drugiej rundzie
Walka semi-pro w limicie do 70,3 kg:
Michał Borowski pokonał Mateusza Koszelę jednogłośną decyzją sędziów
Walka w limicie do 93 kg:
Łukasz Klinger (11-6, 4 KO, 5 SUB) pokonał Wojciecha Janusza (11-8, 3 KO, 5 SUB) jednogłośną decyzją sędziów
Walka w limicie do 83,9 kg:
Dariusz Hrehorowicz (1-0, 1 KO) pokonał Adama Lazara (0-1) przez TKO w drugiej rundzie
Walka w limicie do 83,9 kg:
Bartłomiej Dragański (2-0, 1 SUB) pokonał Alana Szymańskiego (0-2) przez poddanie
Walka semi-pro w limicie do 65,8 kg:
Oliwier Filipiak pokonał Oskara Stachurę duszeniem trójkątnym.