2022-06-03

Gala Babilon MMA 28: Ciężkie nokauty w Nowym Targu

0

W walce wieczoru o mistrzowski pas wagi średniej Piotr Wawrzyniak pokonał Adama Łagunę. Podczas wydarzenia transmitowanego przez Super Polsat zwycięstwa odnieśli też Rafał Dudek, Marcin Kalata, Robert Cyrwus, Krzysztof Mendlewski, Tobias Le, Andrzej Karkula i Tomasz Ostrowski. Kolejna gala - Babilon MMA 29 w Radomiu w piątek 10 czerwca o godzinie 20:00 w Super Polsat.

Ciężki nokaut w walce wieczoru
W pojedynku o mistrzowski pas wagi średniej trudno było wskazać zdecydowanego faworyta. Piotr Wawrzyniak do walki przystępował po dwóch zwycięstwach z rzędu. Jeszcze lepszy bilans miał jego rywal, który wygrał wszystkie trzy dotychczasowe pojedynki w federacji Babilon MMA. W Nowym Targu Wawrzyniak zaczął mocnym prawym sierpowym, po którym obalił rywala. Adam Łaguna wybronił się w parterze, ale po wznowieniu walki ponownie otrzymał cios, tym razem nokautujący, ponosząc porażkę przez KO.

Kontrowersje w Nowym Targu
W jedynym tego wieczoru pojedynku zakontraktowanym w formule K-1 Dominik Zadora zmierzył się z Rafałem Dudkiem. Walka od pierwszych minut mogła się podobać, była prowadzona w szybkim tempie. Po jednej z akcji sędzia przerwał jednak rywalizację, widząc uszkodzone oko Zadory. Na ringu pojawił się lekarz, który zdecydował o zakończeniu starcia. Zirytowany Zadora twierdził, że mógł kontynuować walkę. Wezwał rywala do rewanżu jesienią, a Rafał Dudek podjął rzuconą rękawicę!

Zwycięstwa faworytów
Aż trzy walki gali Babilon MMA 28 zakończyły się przez duszenie zza pleców. W pierwszej rundzie swoich rywali pokonali tą techniką Andrzej Karkula, Robert Cyrwus i Krzysztof Mendlewski. Marcin Kalata wygrał natomiast z Fatihem Aktasem przez TKO. Tylko starcie, w którym zmierzyli się TOmasz Le i Bartosz Stawinoga zakończyło się werdyktem sędziów. Jednogłośnie na punkty zwyciężył Le. Tomasz Ostrowski w walce na zasadach semi-pro pokonał przez techniczny nokaut Krzysztofa Pitonia.

Wielkie emocje w Nowym Targu
Kolejna gala organizowana przez Tomasza Babilońskiego w Radomiu. Podczas Babilon MMA 29 w walce wieczoru Piotr Kacprzak kontra Damian Zorczykowski o tytuł mistrza Babilon MMA w kategorii piórkowej.

Wyniki gali Babilon MMA 28:

Piotr Wawrzyniak wygrał z Adamem Łaguną przez KO w pierwszej rundzie
Rafał Dudek pokonał Dominika Zadorę przez TKO w pierwszej rundzie
Marcin Kalata wygrał z Fatihem Aktasem przez TKO w pierwszej rundzie
Robert Cyrwus pokonał Grzegorza Smolińskiego przez poddanie w pierwszej rundzie
Krzysztof Mendlewski wygrał z Hubertem Lottą przez poddanie w pierwszej rundzie
Tobiasz Le wygrał jednogłośną decyzją z Bartoszem Stawinogą
Andrzej Karkula pokonał Juliana Sudoła przez poddanie w pierwszej rundzie
Tomasz Ostrowski pokonał Krzysztofa Pitonia przez TKO w trzeciej rundzie.

Gala Babilon MMA 29 w Radomiu w piątek 10 czerwca o godzinie 20:00 w Super Polsat.

Komentarze