O serialu

Takie czynności jak żniwa, dożynki, wykopki, zbiór owoców, zasiewy, dojenie krów, czy przygotowania gospodarstw do zimy wyznaczają naszym bohaterom rytm ich życia. W programie pokazujemy harmonijne przenikanie się światów człowieka i natury. Bohaterami serialu są ludzie, którzy żyją z pracy własnych rąk, korzystając ze wszystkich dobrodziejstw jakie niesie ze sobą uprawa ziemi i hodowla zwierząt.

Towarzyszymy im podczas codziennych obowiązków związanych z prowadzeniem gospodarstwa. Poznajemy ich radości i smutki, najbliższą rodzinę, przyjaciół czy mieszkańców pobliskich wsi. Mamy wyjątkową okazję, aby obserwować ich naturalną pracę, dzięki czemu dowiadujemy jak w praktyce wygląda uprawa ziemi, żniwa, czy oporządzanie zwierząt. Razem z nimi poznajemy wiejską obyczajowość, tradycyjne święta, obrzędy i zwyczaje charakterystyczne dla regionu, który zamieszkują.

 

Serial to również portret polskiej wsi, pełnej przepięknych krajobrazów i fascynującej przyrody. To seria dokumentalna pełna pogody ducha, dobrego humoru, niestroniąca od refleksji i wzruszeń. Sielankowy charakter programu przenosi widzów w świat pełen harmonii, pracy ludzkich rąk i ludzkiej życzliwości. Dzięki niemu mieszkańcy wielkich, betonowych miast mają okazję choć na chwilę przenieść się w fascynujący świat natury.Zobacz więcej