2024-06-06

„Bracia”: Serial w gwiazdorskiej obsadzie w Super Polsat

0

Wciągająca historia czterech braci, którzy walczą o swoje miejsce w świecie, a ogromny wpływ na ich wybory ma surowe wychowanie ojca. Dużą rolę w ich życiach odgrywają także matka, żony, kochanki i przyjaciółki. W obsadzie m.in.: Jan Frycz, Piotr Stramowski, Mateusz Kościukiewicz, Damian Kret, Nikodem Rozbicki, Katarzyna Gniewkowska, Dorota Landowska, Agnieszka Sienkiewicz-Gauer, Anna Smołowik i Dominika Kachlik. Po dwa odcinki serialu „Bracia” od 16 czerwca w niedzielę od godz. 20:00 w Super Polsat.

O czym jest serial „Bracia”?
To wciągająca historia o pokonywaniu własnych słabości, lęków i potrzebie miłości, która rozkłada na czynniki pierwsze relacje rodzinne i związki partnerskie. Widzowie poznają rodzinę Dobrowolskich w przełomowym dla niej momencie. Najstarszy Piotr (Piotr Stramowski), architekt, biznesmen i perfekcjonista, otacza się murem zbudowanym ze stereotypów. Alek (Mateusz Kościukiewicz), psycholog-terapeuta, próbuje uporać się z własnymi demonami. Wojtek (Damian Kret), kucharz-marzyciel stara się utrzymać równowagę pomiędzy zbudowanym przez siebie światem a rzeczywistością. A najmłodszy Adam (Nikodem Rozbicki) to szalony muzyk wciąż uciekający od problemów dorosłości. Wybory przez nich dokonywane są trudne i nieoczywiste. Tym bardziej że ogromny wpływ na ich życie ma surowy ojciec Jerzy (Jan Frycz). I mimo że bohaterami serialu są mężczyźni, a motorem wydarzeń męska perspektywa, to porządek w ich świecie budują kobiety - matka, żony, kochanki, przyjaciółki.

Aktorzy o produkcji
- To serial o tym, jak jesteśmy krusi i jak różne sytuacje w życiu potrafią nas wytrącić z torów, których się trzymaliśmy. To też serial o tym, jak mierzyć się z prawdą, jak mierzyć się ze śmiercią. To mocne tematy, którym widz może się przypatrywać przez kilkanaście odcinków - wyjawia w rozmowie z Jakubem Jusińskim Piotr Stramowski. To historia o miłości, wyobcowaniu, czasem narzuconym przez samego siebie, a czasem przez okoliczności. Gdzieś to nas doprowadzi, ale gdzie? Przekonamy się razem z widzami - zachęca Nikodem Rozbicki. Mateusz Kościukiewicz liczy na to, że produkcja jest w stanie wpłynąć na relacje rodzinne oglądających. - Mam nadzieję, że zachęci to widownię, żeby nie trzymać w sobie tych trudnych spraw. Im dłużej to robimy, to tym ciężej jest nam to przepracować - podkreśla. - Temat jest bardzo na czasie. Bracia toczą ze sobą różne boje i dzięki temu widać, jak mocno zakorzenione są w dzieciach różne przyzwyczajenia, jak rodzice przekazują wiedzę następnym pokoleniom i jak oni podchodzą do swoich relacji z rodzicami - zaznacza natomiast Damian Kret.

Obsada i twórcy
Za reżyserię serialu odpowiada Maciej Migas („Oda do radości”, „Układ”, „Tatuśkowie”, „Żyć nie umierać”). Muzykę skomponowali Patryk Kumór („Heaven in Hell”, „Dziewczyny z Dubaju”, „Mały Zgon”, „The End”) i Dominik Buczkowski („Heaven in Hell”, „Dziewczyny z Dubaju”, „Kolejna 365 dni”, „365 dni: Ten dzień”). W produkcji wystąpili m.in.: Jan Frycz („Gierek”, „Osiecka”, „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, „Lokatorka”), Piotr Stramowski („Pokusa”, „Miłość na pierwszą stronę”, „Tatuśkowie”, „Bad Boy”), Mateusz Kościukiewicz („Gorzko, gorzko!”, „Wszystko, co kocham”, „Twarz”, „Matka Teresa od kotów”), Damian Kret („Najlepszy”, „Belfer”, „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, „Drogi wolności”), Nikodem Rozbicki („Rodzina na Maxa”, „Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4”, „Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”, „Sexify”), Katarzyna Gniewkowska („Nieruchomy poruszyciel”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Czas Honoru”, „Szpilki na Giewoncie”), Dorota Landowska („Brokat”, „Zupa nic”, „Zabawa zabawa”, „Generał Nil”), Agnieszka Sienkiewicz-Gauer („Przyjaciółki”, „Ile waży koń trojański?”, „Yuma”, „M jak miłość”), Dominika Kachlik („To nie ze mną”, „O mnie się nie martw”, „Wojenne dziewczyny”, „W rytmie serca”), Anna Smołowik („Rodzina na Maxa”, „Podatek od miłości”, „To musi być miłość”, „Miłość do kwadratu”), Aleksandra Grabowska („Brokat”, „Belfer”, „Kobiety mafii 2”, „Broad Peak”). Tytuł powstał na zlecenie Telewizji Polsat. Producentem wykonawczym jest MWM Media. Sezon składa się z dwunastu odcinków.

  

Po dwa odcinki serialu „Bracia” od 16 czerwca w niedzielę od godz. 20:00 w Super Polsat.