2023-02-07

Mityng Orlen Copernicus Cup na żywo 8 lutego w Super Polsat

0

Gwiazdy polskiej i światowej lekkoatletyki w Toruniu. Na starcie m.in. Pia Skrzyszowska, Natalia Kaczmarek, Ewa Swoboda, Adrianna Sułek, Piotr Lisek i Patryk Dobek, a w programie próba bicia rekordu świata w biegu na jedną milę. Mityng Orlen Copernicus Cup 2023 w środę 8 lutego. Transmisja od godz. 17:00 w Polsat Sport i Polsat Sport Premium 1, a od godz. 18:00 w dostępnym w naziemnej telewizji cyfrowej Super Polsat.

W elitarnym gronie
Orlen Copernicus Cup to międzynarodowe zawody lekkoatletyczne, odbywające się nieprzerwanie od 2015 roku w nowoczesnej Arenie Toruń. Od roku 2017 impreza zaliczana jest do prestiżowego cyklu IAAF World Indoor Tour. W 2023 roku na całym świecie zaplanowano tylko 54 takie wydarzenia, a zaledwie siedmiu z nich nadano najwyższą, złotą rangę. Oprócz Torunia w tym elitarnym gronie znalazły się jeszcze Boston, Nowy Jork, Madryt, Birmingham, Karlsruhe oraz Lievin.

Transmisja, studio, komentatorzy
Transmisja z Orlen Copernicus Cup w aż trzech kanałach Telewizji Polsat. Od godziny 17:00 w Polsat Sport i Polsat Sport Premium 1 specjalny program studyjny, po którym nastąpi ceremonia otwarcia i biegi eliminacyjne. W roli prowadzących Jerzy Mielewski i Jacek Wszoła. Od godziny 18:00 zawody na żywo także w dostępnym w naziemnej telewizji cyfrowej Super Polsat. Przy mikrofonach komentatorskich Przemysław Iwańczyk oraz Adam Kszczot, a jako reporterka Marta Ćwiertniewicz.

Bogaty program zawodów
Podczas Orlen Copernicus Cup 2023 zaplanowano dwanaście konkurencji, w tym pięć kobiecych i siedem męskich. Rywalizacja pań w biegach na dystansach 60, 400, 800 i 3000 metrów oraz na 60 metrów przez płotki. Konkurencje męskie to skok wzwyż, skok w dal, skok o tyczce oraz biegi na 400, 800 i 1500 metrów, a także na 60 metrów przez płotki.

Gwiazdy na starcie
W 2023 roku Toruń odwiedzają najgorętsze nazwiska krajowej i światowej lekkoatletyki. Polska mistrzyni Europy w biegu przez płotki Pia Skrzyszowska kontra halowa mistrzyni Starego Kontynentu Nadine Visser oraz wicemistrzyni świata Britany Anderson. Na 800 metrów brązowy medalista olimpijski i triumfator Halowych Mistrzostw Europy 2021 Patryk Dobek. W skoku o tyczce Piotr Lisek oraz mistrz olimpijski z 2016 roku Thiago Braz. Na starcie także Ewa Swoboda, Natalia Kaczmarek i Adrianna Sułek. Organizatorzy mityngu potwierdzili, że brązowa medalistka igrzysk w Tokio oraz halowa mistrzyni świata Gudaf Tsegay przygotowała się do próby bicia rekordu globu w biegu na jedną milę.

   

Sportowe emocje w Polsat Box Go
Kanały sportowe Polsatu dostępne są także w serwisie Polsat Box Go, dzięki czemu Orlen Copernicus Cup oraz inne emocjonujące wydarzenia sportowe oglądać można w streamingu internetowym. Szczegółowy plan transmisji w kanałach sportowych Telewizji Polsat dostępny jest w portalu Polsatsport.pl.