2022-12-15

Filmowe Boże Narodzenie w Super Polsat. Zobacz program!

0

Najlepsza rozrywka dla całej rodziny. W świątecznej ofercie stacji między innymi znakomite polskie produkcje „Zimna wojna” i „Narzeczony na niby”, familijne hity „Piotruś Pan” i „Mała syrenka” oraz klasyka kryminału w nowoczesnej formie, czyli „Morderstwo w Orient Expressie”. Sprawdź program i spędź Boże Narodzenie z Super Polsat!

WIGILIA, 24 grudnia 2022 roku

„Epoka lodowcowa: Mamucia gwiazdka” - godz. 12:05
Świąteczna wersja „Epoki lodowcowej”, jednej z najpopularniejszych animacji w Polsce. Sid przypadkowo niszczy pamiątkę rodzinną Manny’ego - świąteczny kamień. Przez to trafia na listę niegrzecznych przygotowaną przez Świętego Mikołaja. Wyrusza więc na Biegun Północny, żeby naprawić swój błąd. Ale jak to zwykle bywa w jego przypadku, sprawy przybierają zły obrót. Manny i jego prehistoryczna paczka przyjaciół jednoczą siły, aby uratować święta Bożego Narodzenia!

„Artur ratuje Gwiazdkę” - godz. 13:00
W jaki sposób Święty Mikołaj dostarcza miliardy prezentów na całym świecie zaledwie w jedną noc? Otóż jest to możliwe dzięki elitarnej armii miliona Elfów Polowych i ogromnemu centrum dowodzenia, które znajduje się pod lodem na Biegunie Północnym! Jak to zatem możliwe, aby przy tak perfekcyjne przygotowanej akcji jedno dziecko nie otrzymało swego prezentu? Dla Artura, najmłodszego syna Świętego Mikołaja, może to grozić końcem bożonarodzeniowej magii. Razem z dziadkiem, emerytowanym Świętym Mikołajem i zbuntowanym młodym Elfem na starych saniach, zaprzężonych w kilka niewyszkolonych reniferów, Artur rozpoczyna szaleńczą misję, żeby dostarczyć na czas ostatni prezent!

„I kto to mówi 2” - godz. 15:05
Dalsze losy małżeństwa Jamesa i Mollie Ubriacco, zrealizowane wedle sprawdzonej formuły wzbogaconej o wokalne popisy Johna Travolty. James nadal marzy o lataniu, ale póki co zarabia na życie jako taksówkarz. Pracująca jako księgowa Mollie dwoi się i troi, by utrzymać rodzinę, lecz ich związek najwyraźniej przechodzi lekki kryzys. Kiedy na świat przychodzi kolejne dziecko, mały Mickey (w oryginale mówiący głosem Bruce’a Willisa), zaczyna być zazdrosny o siostrzyczkę, której rodzice poświęcają więcej czasu. Na dodatek niemało kłopotów przysparza mu „trening czystości”.

„Pingwiny z Madagaskaru: Misja świąteczna” - godz. 17:20
Propozycja dla fanów kultowych pingwinów i nie tylko! Skipper, Kowalski, Rico i Szeregowy przygotowują się do świąt. Gdy przychodzi ten magiczny czas, okazuje się, że brakuje Szeregowego. Okazuje się, że rusza po prezent dla przyjaciela Teda, aby umilić mu spędzane samotnie święta. Tymczasem dochodzi do nieoczekiwanego zwrotu akcji - to on zostaje kupiony! Skipper, Rico i Kowalski ruszają mu na pomoc!

„Smerfy: Opowieść wigilijna” - godz. 17:40
Zabawna i wzruszająca historia, jakiej jeszcze nie było! Do wioski Smerfów zawitała Gwiazdka, która ma przynieść radość wszystkim. Innego zdania jest oczywiście Smerf Maruda, który nie wierzy w ducha Świąt. Do akcji wkracza Papa Smerf ze swoją magiczną miksturą i pomocnikami chce przywrócić porządek. Czy Smerfy Minionych, Obecnych i Przyszłych Świąt sprawią, że Maruda uwierzy w świąteczną magię, zanim wioska wpadnie w ręce złego Gargamela?

„Pierwsza gwiazdka” - godz. 18:20
Nominowana do Złotych Globów animacja o małym, odważnym osiołku o imieniu Bo, który tęskni za życiem z dala od codziennej pracy w wiejskim młynie. Pewnego dnia zbiera się na odwagę i wybiera wolność. Ucieka, by spełnić swe marzenia. A razem z nim ucieka Dave, gołąb o wielkich aspiracjach. Po drodze spotykają uroczą owieczkę Ruth, która przypadkowo odłączyła się od swej trzody. Wspólnie z trzema przezabawnymi wielbłądami oraz kilkoma innymi ekscentrycznymi stworzeniami podążają za tytułową gwiazdą. Po drodze poznają Marię i Józefa oraz towarzyszą im aż do stajenki w Betlejem, gdzie narodzi się Jezus Chrystus. Staną się niespodziewanymi bohaterami historii wszech czasów, opowieści o kulisach jednych z najważniejszych dla chrześcijan świąt - pierwszych świąt Bożego Narodzenia.

„Serce nie sługa” - godz. 22:00
Zabawne i przejmujące spojrzenie na współczesne związki ludzi, którzy przestali wierzyć w miłość, choć w głębi duszy właśnie na takie uczucie czekają. Nie jest jednak łatwo odnaleźć drugą połówkę, nawet jeśli spędza się bardzo dużo czasu na randkowaniu. Daria i Filip znają się od lat i są najlepszymi przyjaciółmi. Filip to klasyczny „Piotruś Pan” i łamacz damskich serc. Po kolejnej upojnej nocy, gdy budzi się obok nowo poznanej dziewczyny, czuje, że chce zmienić swoje życie i nadać mu sens. Przypomina przyjaciółce propozycję, którą złożył jej kilka lat temu. Jeśli do trzydziestki nie będą w poważnych związkach, to pobiorą się i razem wychowają dziecko. Daria na początku sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, w końcu się poddaje i ulega namowom przyjaciela. Każde z nich w pewnym momencie musi odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to, co ich łączy to przyjaźń, czy jednak kochanie?

„Zimna Wojna” - godz. 00:00
Pełna pasji historia miłości kobiety i mężczyzny, którzy poznali się wśród ruin powojennej Polski. Dzieli ich niemal wszystko, a szczególnie pochodzenie i temperament. Od początku wydają się tragicznie niedobrani. Okazuje się jednak, że mimo wszelkich różnic i przeciwności są na siebie skazani i nie potrafią się rozstać. Raz po raz rozdzielają ich polityka, wady charakteru i nieszczęśliwe zrządzenia losu, podczas gdy zimnowojenna Polska lat pięćdziesiątych, Berlin, Jugosławia i Paryż stanowią tło dla ich uczuciowej historii, rozgrywającej się w niesprzyjających czasach. W filmie wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

„Królewskie święta” - godz. 1:55
Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia 39-letni Charles wyrusza w sentymentalną podróż do Los Angeles. Przed laty studiował w tym amerykańskim mieście. Obecnie jest singlem i poszukuje partnerki na bożonarodzeniowy bal. Postanawia odnaleźć swoją studencką miłość, Allison. Przed laty poznali się podczas imprezy wigilijnej i zakochali z wzajemnością. Byli parą przez rok. Zostali podstępem rozdzieleni, bo on jako następca tronu kraju Baltami musiał pojąć za żonę arystokratkę. Książę został nakłoniony do ślubu z inną, powiedziano mu bowiem, że jego amerykańska dziewczyna zapomniała o nim i związała się z nowym partnerem. Teraz Charles owdowiał i postanowił odnaleźć Allison. Z zaskoczeniem odkrywa, że ukochana nie tylko nie wyszła za mąż, ale wychowuje również 17-letnią córkę, Lily, która może się okazać jego dzieckiem, a tym samym księżniczką.

BOŻE NARODZENIE, 25 grudnia 2022 roku

„Małolaty na obozie” - godz. 12:50
Sequel hitu „Małolaty u taty”. Dwóch tatusiów - Charlie Hinton i Phil Ryerson - w kolejnej przygodzie z bandą dzieciaków. Tym razem przyjmują na siebie prowadzenie letniego obozu. Bez żadnej wiedzy na temat życia poza domem i umiejętności przetrwania w leśnej głuszy, ale za to z grupą obozowiczów o różnych charakterach i upodobaniach - to nie mogło się udać. Obaj szybko uświadamiają sobie, że sprawy wymykają im się spod kontroli. Charlie zmuszony jest zadzwonić do swojego ojca, pułkownika Bucka Hintona, żeby pomógł mu zająć się obozem i nauczył wszystkich pracy w zespole, wytrwałości oraz siły przebaczania.

„Karate Kid 4: Mistrz i uczennica” - godz. 14:45
Czwarta część kultowej serii. Mistrz karate, Miyagi, bierze pod swoją opiekę 17-letnią zbuntowaną nastolatkę, Julie. Dziewczyna początkowo traktuje starego mistrza opryskliwie, jednak z czasem zaprzyjaźniają się. Okazuje się, że przyczyna takiego zachowania Julie tkwi w jej szkolnych problemach. Julie jest napastowana przez szefa miejscowego gangu, Neda. Im bardziej zdecydowanie odrzuca jego amory, tym bardziej jest poniżana. Pewnego dnia opowiada o wszystkim swojemu opiekunowi. Miyagi postanawia jej pomóc...

„Mała syrenka” - godz. 20:05
Disneyowska wersja przedstawia przygody niezależnej syrenki o imieniu Ariel, która za wszelką cenę chce trafić do świata ludzi. Działając pod wpływem emocji zawiera więc układ ze złą czarownicą morską Urszulą, oddając swój głos i ogon w zamian za parę nóg i szansę ponownego spotkania przystojnego księcia Eryka, którego uratowała po katastrofie statku. Działając wbrew radom swojego mądrego ojca, króla Trytona, oraz kraba Sebastiana, który miał za zadanie ją chronić, Ariel popada w nie lada tarapaty. Odkrywa, że milczenie wcale nie jest złotem, a korzyści, które odniosła dzięki układowi z Urszulą, są co najmniej wątpliwe.

„Morderstwo w Orient Expressie” - godz. 21:50
Ekranizacja klasycznej powieści kryminalnej Agathy Christie, wyreżyserowana przez Kennetha Branagha z gwiazdorską obsadą. Słynny detektyw Hercules Poirot udaje się w wymarzoną podróż do Stambułu. W drodze otrzymuje telegraf z Anglii, który nakazuje mu pilnie wracać do domu. Spotkany przypadkowo przyjaciel, pan Bouc, który jest świeżo upieczonym szefem luksusowego Orient Expressu, proponuje Herkulesowi trzydniową podróż do Paryża, skąd szybciej dotrze do Londynu. Tymczasem pewien równie bogaty, co arogancki Amerykanin, Samuel Ratchett, usiłuje skusić go ogromnym honorarium w zamian za odkrycie, kto przysyła mu listy z pogróżkami. Herkules odrzuca hojną ofertę, wkrótce jednak jest zmuszony zająć się tą sprawą. W najbardziej ekskluzywnym europejskim pociągu, który w mroźną zimę zmierza na zachód, doszło bowiem do zbrodni.

DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA, 26 grudnia 2022 roku

„Piotruś Pan” - godz. 7:40
Familijny film fantasy. Wspaniały świat magii i przygód ożywa w doskonałej adaptacji ponadczasowej opowieści J.M. Barriego. To podróż do niezwykłej krainy Nibylandii, gdzie nikt nigdy nie dorasta, nie panują żadne prawa dorosłych, trwa wieczna zabawa i radość. Beztroska tego miejsca zostaje jednak zakłócona przez złego Kapitana Hooka (Jason Iaacs) i bandę jego piratów. Dzieci, z Piotrusiem Panem na czele, muszą stawić mu czoła, aby uchronić swój cudowny świat.

„Narzeczony na niby” - godz. 21:00
Opowieść o związkowych perypetiach, które zrozumie każdy, kto choć raz zakochał się w niewłaściwej osobie. Idealne życie, o którym marzymy, rzadko kiedy tak naprawdę jest tak sielankowe, a ci, którym oddajemy nasze serca, potrafią je z łatwością łamać. Gdy któregoś dnia życie Kariny zamienia się w pasmo nieszczęść, postanawia ona wziąć sprawy w swoje ręce i nieco koloruje rzeczywistość... Niestety, uruchomiony festiwal małych i dużych kłamstw wymyka się spod kontroli, doprowadzając do wielu przezabawnych sytuacji. W konsekwencji wszyscy bohaterowie muszą zrobić porządek zarówno w swoim życiu, jak i w sercach.

„Mój chłopak się żeni” - godz. 23:15
Julianne Potter i Michael O'Neal byli kilka lat temu parą. Ich związek nie był udany, mimo to pozostali najlepszymi przyjaciółmi. Obiecali sobie, że jeżeli do 28. urodzin nie znajdą sobie partnera, pobiorą się. Na krótko przed wyznaczonym terminem Michael dzwoni do Julianne i informuje ją, iż za kilka dni się żeni. Kobieta nie chce pogodzić się z tą informacją, egoistycznie uważając Michaela za swoją własność. Postanawia nie dopuścić do zawarcia małżeństwa. Kiedy jednak spotyka się z Michaelem i jego narzeczoną, uroczą i wrażliwą Kimberly, zaczyna zdawać sobie sprawę, jak bardzo trudne czeka ją zadanie. Kilka dni dzielących O'Neala od ślubu pokazuje Julianne, że mężczyzna jest dla niej ważniejszy, niż podejrzewała...

Zaplanuj święta Bożego Narodzenia z Super Polsat!