2021-11-22

MŚ piłkarek ręcznych: Mecze Polek na żywo w Super Polsat

0

W grudniu reprezentacja Polski piłkarek ręcznych zagra w mistrzostwach świata. Transmisje wszystkich występów Biało-Czerwonych na antenie Super Polsat. Mecze fazy preeliminacyjnej zaplanowano na 3, 5 i 7 grudnia. Pozostałe spotkania turnieju w Hiszpanii na kanałach sportowych Telewizji POLSAT.

Na mistrzostwa z dziką kartą
Reprezentacja Polski w turnieju znalazła się dzięki jednej z trzech tak zwanych dzikich kart, przyznanych przez Międzynarodową Federację Piłki Ręcznej. To siedemnasty występ biało-czerwonych na mundialu. Najbliżej medalu były w latach 2013 i 2015, gdy kończyły turniej na czwartym miejscu. W tegorocznej edycji Polki trafiły do grupy B, w której zmierzą się z wicemistrzyniami olimpijskimi - Rosjankami oraz Serbkami i Kamerunkami. Dwa ostatnie zespoły, podobnie jak polski, nie startowały na igrzyskach w Tokio. Serbki w swoich czterech dotychczasowych występach mundialowych zdobyły jeden medal (srebro 2013). Dla Kamerunu to dopiero trzecia szansa na krążek mistrzostw świata. Grupa B swoje mecze rozegra w dniach 3-7 grudnia.

Transmisje całego turnieju w Telewizji Polsat
Podczas 25. Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet rozegranych zostanie ponad sto spotkań. Telewizja Polsat zaplanowała rozbudowany program studyjny w dniu otwarcia turnieju oraz w dniu meczu finałowego. Przy obsłudze mistrzostw pracować będzie kilkudziesięcioosobowy zespół. Mecze Polek skomentuje Tomasz Włodarczyk, a reporter Szymon Rojek towarzyszy Reprezentacji Polski już podczas zgrupowania poprzedzającego turniej.

Trudna droga do medalu
W fazie preeliminacyjnej tegorocznych mistrzostw drużyny zostały podzielone na osiem czterozespołowych grup. Z każdej z nich trzy najlepsze reprezentacje awansują do fazy głównej. W niej rywalizacja toczyć się będzie w czterech grupach liczących po sześć zespołów. Dwie najlepsze ekipy z każdej z grup zagrają w ćwierćfinałach. Gospodarzami 25. Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet są miasta Castelló de la Plana, Granollers, Torrevieja i Llíria. W tym ostatnim swoje mecze fazy preeliminacyjnej rozgrywać będą Polki.

Piłka ręczna wraca na kanały Polsatu
- Piłka ręczna to piękna dyscyplina, która przez wiele lat była obecna w naszym portfolio i na równi z futbolem oraz siatkówką, dostarczała naszym widzom wielu emocji. Wszyscy pamiętamy wspaniałe triumfy legendarnej drużyny szczypiornistów prowadzonej przez Bogdana Wentę. Transmitowaliśmy też polskie rozgrywki ligowe kobiet i mężczyzn, a także Ligę Mistrzów. Na naszych oczach rodziła się obecna potęga drużyny z Kielc, która w sezonie 2012/2013 zdobyła swój pierwszy medal Champions League, a dziś wygrywa z wielką Barceloną. Liczę, że nadchodzące Mistrzostwa Świata kobiet dostarczą nam podobnych emocji - mówi Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu w Telewizji Polsat.

- Bardzo cieszymy się, że piłka ręczna wraca na kanały Polsatu. Liczymy na dobre partnerstwo z nadawcą podczas Mistrzostw Świata Kobiet Hiszpania 2021 - wyrażając jednocześnie wolę i chęć współpracy z Telewizją Polsat również przy okazji innych imprez sportowych - powiedział Andrzej Placzyński, Prezes Zarządu SPORTFIVE.

Mecze reprezentacji Polski w fazie preeliminacyjnej MŚ:

piątek, 3 grudnia
Serbia - Polska

niedziela, 5 grudnia
Polska - Rosja

wtorek, 7 grudnia
Kamerun - Polska

Komentarze