2021-04-22

Trzeci sezon programu „Kopernik była kobietą”. Włącz!

0

Jak działa druk 3D? Czym jest zmodyfikowana żywność? Czego uczyć się od ptaków? To tylko niektóre pytania, na jakie odpowiedzą prowadzący w kolejnym sezonie naukowego hitu stacji Super Polsat. Jakie niespodzianki przygotowali dla widzów Ola Kot i Maciej Dowbor w programie „Kopernik była kobietą”? Zapraszamy od 24 kwietnia w każdą sobotę o godz. 11:30.

Oglądaj Kopernik była kobietą online na IPLA.TV.

Ola Kot i Maciej Dowbor w Centrum Nauki Kopernik nie próżnują. Począwszy od 24 kwietnia, w każdą sobotę pokazywać będą wszystko to, co z naukowego punktu widzenia pozwoli nam lepiej zrozumieć świat. Już po raz trzeci widzowie będą mogli znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Prowadzący program, wspomagani przez najwyższej klasy fachowców, rozprawią się z mitami, dadzą odpór „fake newsom” i stawią czoła pseudonaukowym plotkom.

Osobiście sprawdzą i udowodnią m.in. kiedy sport to zdrowie? Zwykło się mówić, że ruch to samo zdrowie, ale czy na pewno? Drakońskie diety, mordercze treningi, brak regeneracji, a nawet złe buty. To wszystko może sprawić, że sport przyniesie więcej szkody niż pożytku. Jak ćwiczyć mądrze i skutecznie?

Gospodarze programu dowiedzą się, czy roboty zastąpią ludzi? Sztuczna inteligencja wdarła się do naszych domów. Korzystamy z niej, odblokowując telefony czy rozmawiając z automatycznymi konsultantami. Roboty z wielkich fabryk wyszły na ulicę i stały się robotami społecznymi. Odrabiają lekcje z dziećmi, rodzicom pomagają gotować, a chorym przypominają o lekach. Czy zrobotyzowany świat stanowi dla nas zagrożenie?

To tylko niektóre z tematów, które pojawią się w 3. sezonie „Kopernik była kobietą”. Produkcja stacji Super Polsat z pewnością zadowoli każdego zainteresowanego empirycznymi badaniami rzeczywistości.

   

Kopernik była kobietą w sobotę o godz. 11:30 w Super Polsat oraz w IPLA.TV.

Komentarze