2020-02-02

Robert Lewandowski wybrany Piłkarzem Roku 2019

0

Kapitan reprezentacji Polski wyróżniony podczas gali tygodnika „Piłka Nożna”. Robert Lewandowski po raz ósmy w karierze otrzymał prestiżową nagrodę dla Piłkarza Roku. W trakcie uroczystej ceremonii w Warszawie poznaliśmy także laureatów w innych kategoriach plebiscytu. Jak przebiegło futbolowe podsumowanie roku? Kto zdobył statuetki?

Na początek nagroda dla Piłkarki Roku 2019. Otrzymała ją Ewa Pajor, a statuetkę wręczył Miłosz Stępiński, trener reprezentacji Polski kobiet. - Mam nadzieję, że piłka nożna kobiet będzie się dalej rozwijać i będzie przybywać kibiców na trybunach - zaznaczyła królowa strzelczyń niemieckiej Bundesligi w sezonie 2018/19.

Kto zdobył wyróżnienie w kategorii Pierwszoligowiec Roku? Zwycięzcę ujawnił Piotr Pykel, zastępca dyrektora ds. sportu Telewizji Polsat, a został nim Bartosz Nowak. - Jestem bardzo dumny, że mogę tutaj stać i w takim gronie świętować odbiór tej nagrody - podkreślił piłkarz Stali Mielec.

- Czy ktoś przełamie hegemonię Legii Warszawa w kategorii Ligowiec Roku? - zastanawiali się prowadzący galę Aleksandra Szutenberg i Marcin Feddek. Właśnie tak się stało, bo zwyciężył Janusz Gol z Cracovii. - Nagrodę dedykuję moim najbliższym - powiedział kapitan drużyny „Pasów”. Statuetkę wręczyli Marcin Amunicki, prezes Ekstraklasa S.A. i Kamil Burzec z Profus Management.

Profesjonalny sport istnieje także dzięki wsparciu sponsorów. Nagrodę specjalną Mecenasa Sportu otrzymała firma PKO Bank Polski. - To docenienie wielkiego zespołu, który zajmuje się Ekstraklasę. Mamy plan na dziesięć lat - zapowiedział Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu.

Nagroda dla Obcokrajowca Roku przyznawana jest od 2003 roku. Wyróżnienie za 2019 rok z rąk Leszka Orłowskiego, dziennikarza tygodnika „Piłka Nożna”, otrzymał Jorge Felix. - Ta nagroda jest dla wszystkich, którzy pracują w Piaście - powiedział hiszpański pomocnik gliwickiego klubu.

Media społecznościowe odgrywają coraz ważniejszą rolę w życiu sportowców i kibiców. Dla osób, które mają wyjątkowe osiągnięcia na tym polu, powstała kategoria Osobowość Roku w Social Mediach. Nagrodę za rok 2019 otrzymał Jakub Rzeźniczak, zawodnik Wisły Płock. - Jest to moja pierwsza indywidualna nagroda. Kontakt z kibicami od zawsze był bardzo ważny i dzięki mediom społecznościowym możemy zbliżyć się do kibiców. A to oni tworzą piłkę nożną - stwierdził i zapozował do „selfie” razem z dziennikarzem sportowym Michałem Polem, który wręczał nagrodę.

Awans na mistrzostwa Europy 2020 z pierwszego miejsca w grupie. To był mocny argument za tym, żeby reprezentacja Polski zwyciężyła w kategorii Drużyna Roku. - Chcielibyśmy podziękować wszystkim kibicom. Za to, że nas wspierają, że jeżdżą za nami nie tylko po całej Europie, ale po całym świecie - powiedział w imieniu całego zespołu Robert Lewandowski, kapitan kadry.

W kategorii Odkrycie Roku w przeszłości triumfowało wielu reprezentantów Polski. Czy tak samo będzie ze zwycięzcą za 2019 rok? - To wyróżnienie nie tylko dla mnie, ale i dla akademii piłkarskiej, która ukształtowała mnie jako zawodnika i człowieka - mówił z przejęciem Michał Karbownik. Nagrodę wręczył Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Na scenie Marian Kmita, dyrektor ds. Sportu w Telewizji POLSAT ze statuetką w kategorii Trener Roku. Zwyciężył Waldemar Fornalik, trener Piasta Gliwice, który w 2019 roku świętował zdobycie mistrzostwa Polski. - Chciałem podziękować wspaniałej drużynie, z którą osiągnąłem sukces, a także moim współpracownikom. Dziękuję także władzom klubu - powiedział laureat.

Czas na punkt kulminacyjny, czyli wręczenie nagrody dla Piłkarza Roku. Na liście nominowanych Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak i Wojciech Szczęsny. - To najlepsza „dziewiątka” na świecie: Robert Lewandowski - w ten sposób laureata ogłosili Gabriela i Marek Profusowie, wydawcy tygodnika „Piłka Nożna”.

Dla kapitana reprezentacji Polski był to ósmy triumf w kategorii Piłkarz Roku, ale po raz pierwszy odebrał tę nagrodę osobiście. - Chciałbym zadedykować tę nagrodę mojemu tacie, bo wiem, że nade mną czuwa. Pomimo tego, że nie udało mu się obejrzeć żadnego mojego meczu w seniorach, teraz nadrabia to i oglądając mnie z najlepszych miejsc, trzyma za mnie kciuki - powiedział Robert Lewandowski w emocjonalnym przemówieniu.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Polsat Sport (@polsatsport.pl)Lut 2, 2020 o 12:30 PST

Gratulujemy laureatom!

Komentarze
© Super Polsat 2020