2019-06-07

Kultowa „Niania” na antenie kanału Super Polsat

0

Agnieszka Dygant i Tomasz Kot w swoich popisowych rolach. . Zobacz życie w rezydencji Skalskich. Historia niani i biznesmena to świetna zabawa dla każdego!

Kto z widzów nie pamięta Agnieszki Dygant w brawurowej roli Frani, czyli tytułowej niani oraz Tomasza Kota w roli dystyngowanego Maksymiliana Skalskiego? Dla obojga aktorów serial „Niania” okazał się trampoliną do popularności. Widzowie Super Polsat od czerwca będą mogli ponownie śledzić zabawne perypetie przebojowej niani, a Ci, którzy nie mieli dotąd przyjemności podglądania toczącego się życia w rezydencji Skalskich z pewnością będą się świetnie bawić.

„Niania” w reżyserii Jerzego Bogajewicza została zrealizowana na licencji emitowanego w latach 90-tych na antenie Telewizji Polsat amerykańskiego sitcomu „The Nanny” (tytuł polski „Pomoc domowa”). O ogromnej popularności „Niani” świadczy fakt, iż sitcom liczy sobie ponad 130 odcinków. Serial zyskał także uznanie producenta oryginału – Sony Columbia Pictures Television International. Polska adaptacja została uznana za wersję najbardziej zbliżoną do wersji amerykańskiej spośród wszystkich udzielonych licencji.

Trzon fabuły jest bliźniaczo podobny: trzydziestoletnia Franciszka Maj (Agnieszka Dygant) traci pracę w salonie sukien ślubnych i rozstaje się z niedoszłym narzeczonym, Danielem Jarosińskim (Wojciech Medyński/Artur Dziurman). Jako akwizytorka kosmetyków marki „Cienie Orientu” oferuje towar w domu rodziny Skalskich, w momencie, gdy trwały poszukiwania opiekunki dla dzieci Maksymiliana (Tomasz Kot), bogatego producenta telewizyjnego. Ostatecznie otrzymuje tę posadę, stając się nianią trójki dzieci wdowca: zamkniętej w sobie Zuzi (Emilia Stachurska), urwisa Adasia (Roger Karwiński) i nieśmiałej Małgosi (Maria Maciejowska). Niemal od początku między pracodawcą i nianią zaczyna nieśmiało kiełkować uczucie, przed którym oboje uciekają. Ich relacje tym bardziej nie są łatwe, ponieważ dzielą ich różnice klasowe i poglądy na różne sprawy, przy czym często nie mogą się dogadać. Rodzinie towarzyszy niezwykle inteligentny kamerdyner Konrad (Adam Ferency), często wykazujący się większą bystrością niż jego pracodawca. Współpracownica Maksymiliana Skalskiego, Karolina Łapińska (Tamara Arciuch), jest ciągłym obiektem złośliwych dowcipów i słownych docinków kamerdynera. Jednocześnie uzupełnia atmosferę domu zabieganiem o względy Maksymiliana Skalskiego, marząc o roli jego żony.

„Niania” to fantastyczny serial komediowy w gwiazdorskiej obsadzie. Nie sposób wymienić wszystkich ról epizodycznych, ale w ciągu 4 lat emisji sitcomu w rezydencji Skalkich zagościli m.in. Katarzyna Figura, Marian Opania, Beata Tyszkiewicz, Danuta Stenka, Bożena Dykiel, Daniel Olbrychski, Mirosław Baka i Krzysztof Kowalewski. Oprócz pierwszoligowych gwiazd kina pojawili się także dziennikarze (Kinga Rusin, Bogdan Rymanowski, Tomasz Kin) a także gwiazdy muzyczne (Agnieszka Chylińska, Stachursky i Kayah).

Super Polsat zaprasza na „Nianię” od 10 czerwca o godz. 10.00 od poniedziałku do czwartku. Emisja po dwa odcinki.

 
Komentarze
© Super Polsat 2019