2022-09-16

„Święty”: Brutalne zderzenie z szarą rzeczywistością w pracy

0

Kiedy posiłki z Francji nie pomagają, trzeba samemu wziąć się do pracy. W końcu fryzjerstwa można nauczyć się z Internetu! A przynajmniej tak wydaje się Zenkowi i Bognie. Gorzej mają za to córki Kordasa, których wizja o wielkim biznesie kończy się... na dziale opakowań. Co jeszcze dzieje się w Uroczysku? Oglądaj odcinki 235, 236, 237 i 238 serialu od 19 do 22 września na antenie Super Polsat.

Oglądaj Święty online na polsatgo.pl.

„Święty” - odcinek 235:
Na komisariacie Skóra powiadamia policjantów o możliwości wyboru nowego komendanta. Wszystko ma zależeć od jej rekomendacji. Żbikowski jest oburzony tym pomysłem. W międzyczasie pani podkomisarz zaczyna wykorzystywać Kubę do zajęć spoza zakresu jego obowiązków. Magda radzi mu, by się postawił. Żbikowski natomiast wyrusza na patrol w poszukiwaniu okazji na wykazanie się. Zatrzymuje mężczyzn w maskach, myśląc, że uciekają z napadu. Sierżant jest rozczarowany, gdy poznaje ich prawdziwą tożsamość.
Bogna i Zenek otwierają w Uroczysku salon piękności. Zatrudniają fryzjera z Francji, ale nie dochodzą z nim do porozumienia. Małżeństwo zostaje bez pracownika. Bogna każe Zenkowi nauczyć się zabiegów pielęgnacyjnych z tutoriali z Internetu. Okazuje się, że salon to miejsce sprzyjające rozmowom i plotkom klientek. Róża zwierza się Bognie ze swoich uczuć do księdza Marka.

„Święty” - odcinek 236:
W salonie piękności zjawia się kolejny potencjalny pracownik. Jednak dobre pierwsze wrażenie zostaje zatarte przy jego pierwszej klientce.
Po Uroczysku rozchodzi się wieść o szczególnej relacji między księdzem Markiem a Różą. Oboje postanawiają wyjaśnić między sobą zaistniałą sytuację. Rosińska dowiaduje się, że umawiają się w barze. Kobieta za wszelką cenę chce dopomóc miłości, jednak jej inicjatywa nie podoba się ani księdzu, ani Róży.
Kordas chce przygotować córki do przejęcia rodzinnego interesu. Ekscytacja dziewczyn opada, gdy dowiadują się, że mają zacząć pracę na dziale opakowań.

„Święty” - odcinek 237:
Róża jest załamana po rozmowie z księdzem Markiem. Okazuje się, że duchowny wybrał kapłaństwo ponad jej miłość. Bogna i Rosińska, chcąc poprawić jej humor, urządzają imprezę w barze.
Adrian w podziękowaniu za gościnę zaprasza Białacha i Laurę do opery. Mikołajowi nie do końca podoba się ten pomysł. Zgadza się jednak, by uszczęśliwić narzeczoną. Pożycza od Organisty elegancki strój, który przysparza mu jedynie problemów. Laura dostrzega jego nietypowe zachowanie i ratuje z krępującej sytuacji.
Luiza nie może się pogodzić z decyzją ojca o pracy na dziale opakowań. Córki Kordasa poznają w przetwórni rzeźnika i jego pomocnika, Józka. Pierwszy dzień w pracy obfituje w nietypową niespodziankę...

„Święty” - odcinek 238:
Gospodyni korzysta z usług fryzjerskich w salonie Bogny i Zenka. Jest wściekła, widząc końcowy efekt. Po jej wyjściu między małżeństwem dochodzi do poważnej kłótni. Zenek, chcąc uciec od problemów, jedzie z Michałem do klubu do Wrocławia. Jednak ten drugi nie jest w nastroju na zabawę. Zenek poznaje natomiast przy barze Huberta, z którym spędza resztę wieczoru.
Jolanta podejrzewa Różę o zrobienie graffiti na murze w pobliżu kościoła. Zgłasza sprawę na policję.
Bartosz powiadamia Magdę o przyjeździe jego matki. Na patrolu posterunkowa zwierza się Kubie ze zmartwień związanych z tą informacją. W międzyczasie zauważa kobietę zaśmiecającą otoczenie. Gdy ta nie przyjmuje mandatu, Magda decyduje się ją zatrzymać.
Na komisariat przybiega zaaferowany Bartosz, twierdząc, że jego matka zaginęła!

Święty od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Telewizji SUPER POLSAT.

Komentarze