2022-09-02

Polsat Boxing Promotions 9: Wyniki gali w Częstochowie

0

W karcie walk było dziesięć pojedynków, w tym cztery w formule boksu olimpijskiego. W walce wieczoru Marcin Siwy zmierzył się z doświadczonym Kamilem Sokołowskim, charyzmatycznego Nikodema Jeżewskiego sprawdził Serge Michel, a utalentowani Konrad Kaczmarkiewicz i Bartłomiej Przybyła oraz Kewin Gibas mieli okazję zaprezentować swoje atuty. Dla kogo gala Polsat Boxing Promotions 9 w Częstochowie, transmitowana na żywo przez Super Polsat w piątek 2 września, okaże się przełomowa?

Marcin Siwy vs. Kamil Sokołowski
W walce wieczoru gali reklamowanej jako „Bitwa o Częstochowę” zmierzyli się niepokonany na zawodowym ringu Marcin Siwy i doświadczony Kamil Sokołowski. Pojedynek mógł się podobać. W pierwszej rundzie aktywniejszy był Siwy, w kolejnych dwóch odsłonach lepiej prezentował się jego rywal. Obaj w starciu na pełnym dystansie stworzyli dobre widowisko, po którym sędziowie orzekli remis.

Nikodem Jeżewski vs. Serge Michel
Znakomicie potyczkę z Serge’em Michelem poprowadził Nikodem Jeżewski, choć początek nie ułożył się po jego myśli. W drugiej rundzie Polak był liczony. Zachował jednak spokój i w dalszej części pojedynku zdominował rywala. Narożnik Niemca nie wypuścił go do siódmej rundy ze względu na kontuzję oka. Tym samym Jeżewski odniósł drugie z rzędu, a dwudzieste drugie w karierze zwycięstwo.

Konrad Kaczmarkiewicz vs. Kristof Kovacs
Bardzo dobrze z punktu widzenia taktycznego boksował w Częstochowie Konrad Kaczmarkiewicz. 23-latek był aktywniejszy i skuteczniejszy od swojego rywala, Węgra Kristofa Kovacsa. W piątej rundzie po ciosach Polaka na tułów rywal zrezygnował z kontynuowania pojedynku i sędzia ringowy orzekł techniczny nokaut.

Kewin Gibas vs. Denis Mądry
Gala Polsat Boxing Promotions 9 okazała się zimnym prysznicem dla Kewina Gibasa. Utalentowany dwudziestolatek, który wychował się na walkach swojego sąsiada z Gilowic, Tomasza Adamka, musi odłożyć w czasie marzenia o dorównaniu osiągnięciom „Górala”. Zamiast piątego zwycięstwa, niepokonany dotąd Gibas niespodziewanie już w pierwszej rundzie pojedynku z Denisem Mądrym padł na deski po kombinacji lewy prosty - prawy sierpowy na brodę.

Pozostałe walki
Czwarte zwycięstwo do swojego rekordu dopisał Bartłomiej Przybyła, który pokonał Alessandro Fersulę. Z kolei Miłosz Grabowski przez TKO w pierwszej rundzie zwyciężył w starciu z Adelem Kobilicą. W jednej z czterech walk w boksie olimpijskim wystąpił Artur Proksa. Syn byłego mistrza Europy, Grzegorza, pokonał jednogłośnie na punkty Frantiska Horvatha.

Kiedy gala Polsat Boxing Promotion 10?
W sobotę 24 września jubileuszowa, dziesiąta gala grupy Polsat Boxing Promotions. W walce wieczoru fenomenalny Osleys Iglesias kontra reprezentant Uzbekistanu Azizbek Abdugofurov. Stawką pas mistrza WBA Intercontinental w wadze super średniej oraz prawo do pojedynku o mistrzostwo świata federacji IBO.

Karta walk Polsat Boxing Promotions 9:

Walka w wadze ciężkiej:
Marcin Siwy (25-0, 12 KO) zremisował z Kamilem Sokołowskim (11-26, 4 KO) niejednogłośną decyzją sędziów

Walka w wadze junior ciężkiej:
Nikodem Jeżewski (21-2-1, 9 KO) pokonał Serge'a Michela (13-2, 9 KO) przez TKO po szóstej rundzie

Walka w wadze superśredniej:
Konrad Kaczmarkiewicz (5-1, 1 KO) pokonał Kristofera Kovacsa (9-3, 7 KO) przez TKO w piątej rundzie

Walka w wadze półśredniej:
Denis Mądry (7-7, 2 KO) pokonał Kewina Gibasa (4-0, 3 KO) przez nokaut w pierwszej rundzie

Walka w wadze superlekkiej:
Bartłomiej Przybyła (3-0, 1 KO) pokonał Alessandro Fersulę (8-2, 1 KO) jednogłośną decyzją sędziów

Walka w wadze umownej do 77,7 kg:
Miłosz Grabowski (3-0) pokonał Adela Kobilicę (3-1, 1 KO) przez TKO w pierwszej rundzie

Walka w limicie do 90 kg - boks olimpijski:
Jakub Straszewski pokonał Klemensa Szczepaniaka jednogłośną decyzją sędziów

Walka w limicie do 63,5 kg - boks olimpijski:
Bartłomiej Rośkowicz pokonał Makar Vdovitsenkę jednogłośną decyzją sędziów

Walka w limicie do 60 kg - boks olimpijski:
Artur Proksa pokonał Frantisek Horvatha jednogłośną decyzją sędziów

Walka w limicie do 67 kg - boks olimpijski:
Mateusz Grejber pokonał Stefana Patricia przez TKO w trzeciej rundzie

Komentarze