2022-07-08

Kto wygrał podczas gali Babilon MMA 30? Sprawdź wyniki

0

Dziewięć walk podczas jubileuszowego wydarzenia na ringu w Międzyzdrojach. W pojedynku wieczoru gali Babilon MMA 30 Łukasz Sudolski kontra Ederson Cristian „Lion” Macedo. Sprawdź, kto wyszedł zwycięsko z rywalizacji transmitowanej 8 lipca 2022 roku przez Super Polsat.

Łukasz Sudolski vs. Ederson Cristian „Lion” Macedo
- Jestem ogromnie zmotywowany przed pojedynkiem o mistrzostwo. Z powodu kontuzji zmienił mi się przeciwnik, ale Brazylijczyk jest równie solidny jak Przemysław Mysiala, z którym miałem bić się o ten pas, więc podchodzę do walki z dokładnie takim samym nastawieniem - zapewniał na antenie Polsat Sport 29-letni Łukasz Sudolski. Wychowanek Babilon MMA miał rację, bo rywal faktycznie postawił bardzo trudne warunki i już w pierwszej rundzie był bliski zakończenia pojedynku. Sudolski inicjatywę przejął jednak na początku drugiej odsłony rywalizacji. W parterze rozbijał głowę Macedo, zmuszając sędziego do przerwania walki.

Marcin „Arab” Kalata vs. Marcin Sianos
Starcie w królewskiej kategorii wagowej zaskoczyło! Dla Marcina Kalaty to miał być najtrudniejszy pojedynek w karierze. - Jestem gotowy - zapowiadał jednak zawodnik. Ciężko rzeczywiście było, ale przebieg starcia był dość nieoczekiwany. Doświadczony Sianos nie szukał nokautującego ciosu, tylko przy każdej okazji sprowadzał rywala do parteru. Taktyka okazała się skuteczna. 38-latek z Kołobrzegu przez trzy rundy okrutnie okładał rywala i po raz pierwszy odniósł zwycięstwo na punkty.

Tymoteusz „Honey Badger” Łopaczyk vs. Kleverson Sampaio
- Liczy się tylko to, co będzie jutro - zapewniał Tymoteusz Łopaczyk przed kamerą Polsat Sport. Koncentracja na najbliższym celu była strzałem w dziesiątkę. „Honey Badger” bezlitośnie wypunktował Kleversona Sampaio. Sędziowie orzekli jednogłośnie wygraną na punkty, a triumfujący Polak po werdykcie domagał się od włodarzy Babilon MMA walki o mistrzowski pas!

Walki na pełnym dystansie
Fani MMA podczas gali w Międzyzdrojach mieli okazję oglądać jeszcze dwa ciekawe pojedynki rozstrzygnięte przez sędziów. Doświadczony Mateusz „Pająk” Strzelczyk pokonał jednogłośnie na punkty Mateusza Rybaka, a w jedynej tego wieczoru walce kobiet Weronika „The Black Panther” Zygmunt w taki sam sposób rozprawiła się z Elizą Kuczyńską.

Nokauty na gali Babilon MMA 30
Podczas jubileuszowego wydarzenia federacji Babilon nie zabrakło także nokautów. W wadze półciężkiej Sergiusz Zając pokonał przez TKO Łukasza „Kudłatego” Kulpę, Adrian Osmański w wadze lekkiej wygrał przez techniczny nokaut z Krzysztofem Kamińskim, a starcie z Kordianem „Spejsonem” Wacławem w umownym limicie do 63 kg rozstrzygnął przed czasem Przemysław Górny. W walce semi-pro w wadze średniej Nikodem Sura pokonał Kamila Grześkowiaka przez poddanie (duszenie zza pleców).

Wyniki gali Babilon MMA 30 (Międzyzdroje, 8 lipca 2022 roku):

Walka wieczoru o mistrzowski pas wagi półciężkiej:
Łukasz Sudolski (9-1) pokonał Edersona Cristiana Macedo (11-6) przez TKO

Walka w wadze półśredniej:
Tymoteusz Łopaczyk (9-3) pokonał Kleversona Sampaio Cruza (12-7) przez jednogłośną decyzję sędziów

Walka w wadze ciężkiej:
Marcin Sianos (6-7) pokonał Marcina Kalatę (3-4) przez jednogłośną decyzję sędziów

Walka w wadze średniej:
Mateusz Strzelczyk (11-12-1) pokonał Mateusza Rybaka (6-3) przez jednogłośną decyzję sędziów

Walka w wadze półciężkiej:
Sergiusz Zając (2-0) pokonał Łukasza Kulpę (3-3) przez TKO

Walka w wadze słomkowej:
Weronika Zygmunt (6-5) pokonała Elizę Kuczyńską (0-4) przez jednogłośną decyzję sędziów

Walka w wadze lekkiej:
Adrian Osmański (2-1) pokonał Krzysztofa Kamińskiego (3-0-2) przez TKO

Walka w umownym limicie do 63 kg:
Przemysław Górny (4-3) pokonał Kordiana Wacława (2-2) przez TKO

Walka semi-pro w wadze średniej:
Nikodem Sura pokonał Kamila Grześkowiaka przez poddanie (duszenie zza pleców)