2022-06-06

„Święty”: Test lojalności w policji. Konfrontacja na lotnisku

0

Żbikowski chce jak najszybciej rozwiązać sprawę zabójstwa. Do zbrodni przyznają się kolejni podejrzani, ale żadne nie mówi prawdy. Tymczasem na komendzie pojawia się tajemnicza podkomisarz Skóra... Białach czuwa nad przebiegiem konfrontacji, w wyniku której Korda ma poznać prawdę o Julii! Oglądaj odcinki 228, 229, 230, 231 i 232 serialu od 6 do 14 czerwca na antenie Super Polsat.

Oglądaj Święty online na polsatgo.pl.

„Święty” - odcinek 228: Ukryta kamera
Białach przekazuje Laurze, czego dowiedział się od Witackiego. Okazuje się, że ktoś bardzo im bliski poinformował bandytów o kryjówce jej i Emila. Lekarka jest zszokowana.
Bartosz dostaje wezwanie do rannego zwierzęcia. Na miejscu czeka na niego Teresa. Weterynarz, słysząc o problemach kobiety, bezzwłocznie decyduje się jej pomóc. Zaprasza ją do baru na śniadanie. Następnie, na jej prośbę, odprowadza ją na komisariat. Widok Teresy wprawia Magdę w zaskoczenie.
Tamara każe Dawidowi zamocować w samochodzie ukrytą kamerę. Siostry zachęcają go do podjęcia odważnych kroków. Już po odwiezieniu Julii do domu, Dawid dostaje od niej drogi prezent. Chłopak postanawia postawić wszystko na jedną kartę.
Żbikowski z Kubą przyjeżdżają na patrol na miejsce budowy. Podczas przeszukiwania terenu posterunkowy znajduje ciało mężczyzny.

„Święty” - odcinek 229: Tajemnica księdza
Julia jest wściekła na Dawida za pocałunek. Kobieta zamierza powiadomić o wszystkim Kordasa, ale ten jest zbyt zajęty sprawami firmy. Następnie Dawid przedstawia Tamarze i Luizie ostateczny plan ujawnienia prawdziwego oblicza Julii.
Żbikowski chce jak najszybciej rozwiązać sprawę śmierci inwestora. Kubie udaje się odblokować telefon denata. Okazuje się, że dostał maila z groźbą. Głównym podejrzanym zostaje ekolog Alex. Podczas jego przesłuchania na komisariat przychodzi sekretarka inwestora. Ku zdziwieniu policjantów przyznaje się do zabójstwa.
Gospodyni chce ustalić jaką tajemnicę ukrywa ksiądz Marek. Gdy ten wychodzi, śledzi go razem z Wincentym. Jednak w międzyczasie zostają rozpoznani. Marek postanawia im wszystko wyjaśnić i przyprowadza na plebanię Różę.

„Święty” - odcinek 230: Konfrontacja
Ksiądz Marek przedstawia Różę na plebanii. Opowiada o czasach z liceum, gdy byli w sobie zakochani. Obecnie kobieta została sama i bez pieniędzy, a Marek jej pomaga.
Na komisariat docierają częściowe wyniki sekcji zwłok inwestora. Wynika z nich, że sekretarka jest niewinna. Policjanci wracają na miejsce zbrodni. Nieoczekiwanie zgłasza się do nich kierownik budowy. Przyznaje się do morderstwa. Żbikowski jest zadowolony z zamknięcia sprawy, jednak posterunkowa wciąż ma wątpliwości. W śledztwie towarzyszy jej Bartosz.
Laura nie wytrzymuje napięcia i konfrontuje się z Julią. Pyta, czy to ona wydała informacje bandytom, którzy ścigali jej brata. Pielęgniarka żali się Dawidowi, że jest znienawidzona w Uroczysku. Chłopak zachęca ją do wspólnej ucieczki.
Luiza i Tamara przeżywają sytuację z Julią i ich ojcem. Czekają na wiadomości od Dawida. Nieoczekiwanie Maryla powiadamia współlokatorki, że chce się wyprowadzić.

„Święty” - odcinek 231: Trująca żaba
Laura ostrzega Kordasa, że Julia nie jest osobą, za którą się podaje. Mężczyzna jest nieprzekonany, jednak postanawia zmienić szyfr w sejfie. To dodatkowe zabezpieczanie komplikuje plan Dawida. Chłopak prosi Tamarę o przekazanie mu nowego kodu do skrytki.
Bartosz z Magdą rozwiązują sprawę śmierci inwestora. Winną okazuje się trująca żaba.
Żbikowski informuje posterunkowych o zaplanowanym przez komendę główną szkoleniu. Prowadzić je ma podkomisarz Skóra.
Maryla ostatecznie decyduje się na wyprowadzkę. Żegna się ze współlokatorami i jedzie na dworzec. Luiza nalega, by Patryk ją powstrzymał i powiedział, co do niej czuje. Ten jest przekonany, że dziewczyna tylko blefuje. Po chwili dociera do niego, że może na zawsze stracić Marylę. Nie zamierza do tego dopuścić.

„Święty” - odcinek 232: Test lojalności
W barze Zofia nieprofesjonalnie zachowuje się względem klienta. W rozmowie z Białachem wyjawia, że jej matka jest w szpitalu. Mikołaj każe jej jechać odwiedzić rodzinę. Zenek, słysząc to, powiadamia Bognę o wolnej posadzie. Kobieta zostaje zatrudniona jako kelnerka. Od razu znajduje niekonwencjonalne sposoby na obniżenie cen. Częstuje Wróbla samogonem. Ten po wypiciu twierdzi, że widział Michała. Zenek jest przerażony, myśląc, że mężczyzna ma halucynacje po podanym alkoholu.
Na komisariacie podkomisarz Skóra przedstawia się policjantom. Pod nieobecność Żbikowskiego testuje lojalność posterunkowych względem sierżanta.
Dawid mówi Tamarze i Luizie, że wszystko idzie zgodnie z planem. Julia kupiła bilety na Seszele. Podaje im, o której godzinie mają być na lotnisku, aby ją skonfrontować. Siostry wyjaśniają ojcu zorganizowaną prowokację. Dzwonią również po Białacha, by kontrolował sytuację. Wszyscy czekają pod lotniskiem na pojawienie się Julii.

Święty od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 w Telewizji SUPER POLSAT.

Komentarze