2022-06-03

Memoriał Ireny Szewińskiej: Świetne wyniki w Bydgoszczy

0

Gwiazdy polskiej lekkoatletyki w akcji. Podczas mityngu transmitowanego przez Super Polsat zwycięstwa odnieśli między innymi młociarze - Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki. Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy był także okazją do wzruszającego pożegnania z bieżnią - sportową karierę zakończył Marcin Lewandowski. Zawody komentowali Artur Partyka i Przemysław Iwańczyk.

Mistrzowie olimpijscy w Bydgoszczy
Mityng upamiętniający najlepszą polską lekkoatletkę w historii na stałe wpisał się do kalendarza krajowej czołówki. W Bydgoszczy zaprezentowali się tyczkarze, skoczkowie wzwyż oraz biegacze na krótkich i średnich dystansach. Najciekawsza była jednak rywalizacja w konkursach pchnięcia kulą oraz rzucie młotem. Zwycięstwo z wynikiem 74,13 odniosła Anita Włodarczyk. Wśród mężczyzn najlepszy był Wojciech Nowicki (80,28). Drugie miejsce zajął Paweł Fajdek (80,19). W znakomicie obsadzonej rywalizacji kulomiotów Michał Haratyk był czwarty (20,99), a Konrad Bukowiecki piąty (20,93). Triumfował Nowozelandczyk Tom Walsh (21.80).

„Aniołki Matusińkiego” w poszukiwaniu formy
W memoriałowym biegu na 400 metrów nie wystartowały co prawda Natalia Kaczmarek, Anna Kiełbasińska i Justyna Święty-Ersetic, ale w dobrym stylu starały się zastąpić je koleżanki ze sztafety 4x400 m. Iga Baumgart-Witan uplasowała się tuż za podium (51,77). Kinga Gacka była siódma (52,89), Małgorzata Hołub-Kowalik ósma (53,33), a Kornelia Lesiewicz dziewiąta (54,62).

Marcin Lewandowski zakończył karierę
Zawody zakończył bieg mężczyzn na 800 metrów. To właśnie w tej konkurencji sukcesy odnosił Marcin Lewandowski. W piątek zabrakło go na starcie, ale pojawił się na bieżni, by pożegnać się z publicznością. Mistrz Europy i brązowy medalista mistrzostw świata pożegnał się z publicznością. Teraz chce poświęcić się rodzinie i pomóc córce w rehabilitacji i powrocie do zdrowia po wypadku.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Polsat Sport (@polsatsport.pl)

Irena Szewińska - najlepsza w historii
Transmitowane przez Super Polsat zawody w Bydgoszczy to już czwarta edycja mityngu upamiętniającego najwybitniejszą polską sportsmenkę. Irena Szewińska w latach 60. i 70. wywalczyła siedem medali igrzysk olimpijskich (w tym cztery złote) oraz dziesięć medali mistrzostw Europy. W czasie kariery dziesięciokrotnie poprawiała też rekordy świata w biegach na 100, 200 i 400 metrów. W 2021 roku w specjalnym plebiscycie „Przeglądu Sportowego” została uznana za polskiego sportowca stulecia. Czterokrotnie też wybierano ją Sportowcem Roku w Polsce.

Komentarze