2021-01-15

Oto Miss Polski Nastolatek 2020. Poznaliśmy najpiękniejszą!

0

Gala finałowa prestiżowego konkursu odbyła się w piątek 15 stycznia. Za nami niezwykłe widowisko eksponujące wdzięk, piękno, mądrość, naturalność i młodzieńczy sposób bycia. Innowacyjna formuła wydarzenia - pełna barw, swobody, tańca i uśmiechu wpisała się w gusta wszystkich, nie tylko nastoletnich widzów. Wybory Miss Polski Nastolatek 2020, po raz pierwszy bez udziału publiczności, transmitowane były na antenie Super Polsat.

- Czas start! - powitał widzów stacji Super Polsat i otworzył konkurs Krzysztof Ibisz. Wraz z nim imprezę poprowadziły Ilona Krawczyńska, Miss Ziemi Łódzkiej, finalistka Miss Polski 2014, a także Kamila Świerc, Miss Polski 2017. - Wszystkie świetnie wyglądają i każda marzy o koronie. Każda ma „to coś” - powiedziały towarzyszące prowadzącemu piękności o nastoletnich kandydatkach. - Każda chce zrobić coś dobrego i z pewnością sobie poradzą - podsumował prezenter i zaprosił na wyjątkowe wybory, przygotowane przy zachowaniu obowiązującego reżimu sanitarnego.

Tym razem o wszystkim decydowało jury złożone wyłącznie z kobiet. Zasiadły w nim: Katarzyna Krzeszowska - Miss Polski 2012, Magdalena Kasiborska - Miss Polski 2019, Olga Buława - Miss Polski 2018, Elżbieta Sawerska - Miss Polski 2004, Angelika Ogryzek - Miss Polski 2011, Magdalena Michalska - Miss Nastolatek 2019 oraz była top modelka, dziś psycholog, terapeutka uzależnień, promotorka zdrowego odżywiania w modelingu - Kaja Funez Sokoła i bizneswoman, filantropka, założycielka portalu dla kobiet #TreningSukcesu - Magdalena Mucha.

Każdego roku o koronę najpiękniejszej polskiej nastolatki ubiegają się setki młodych dziewcząt. Dla nich to nie tylko wspaniała przygoda, ale i drzwi do możliwości zmiany świata na lepszy. W elitarnym gronie znalazły się dwadzieścia cztery finalistki, rywalizujące o tytuł za 2020 rok, które najpierw zaprezentowały się w rockowej odsłonie tanecznej, prezentując ubrania MissDenim, a potem w odzieży sportowej Brubeck i opowiedziały, dokąd najchętniej wybrałyby się w podróż po zakończeniu pandemii. Następnie wyszły na scenę w strojach przygotowanych przez Joanna Muzyk Atelier. Które z nich zwróciły uwagę jurorek?

Do kolejnego etapu finału awansowało dziesięć dziewczyn: Nikola Gradowska (Starowa Góra), Anita Szewczyk (Bukowno), Magdalena Chrzanowska (Włocławek), Barbara Rząsa (Błażowa), Alicja Kucia (Bachowice), Laura Walczak (Lędziny), Ewelina Gutowska (Grabowo), Joanna Nabiałczyk (Oława), Katarzyna Synowiec (Drezdenko) oraz z głosowania internetowego Julia Jachimek (Katowice), która otrzymała tytuł Miss Polski Nastolatek Internetu 2020.

Najlepsza „dziesiątka” zaprezentowała się w kolorowej kolekcji od MissSpark, strojach projektantki Patrycji Plesiak oraz - razem ze wszystkimi finalistkami - w sukniach wieczorowych sygnowanych przez Katarzynę Kucharską. Dziewczyny zdradziły również, w jaki sposób dbają o środowisko i jak ważna jest dla nich ekologia. Obejrzeliśmy także materiał z warsztatów, podczas których nazywały emocje i mówiły o poczuciu własnej wartości. Potem poznaliśmy top 5 dziewczyn, pewnych otrzymania wyróżnień i tytułów.

Emocje rosły z każdą minutą, zbliżając wybranki do ostatecznego werdyktu. Odpowiedziały jeszcze na kilka ważnych pytań i... ten moment będą z bijącym sercem wspominać przez długi czas oraz wracać w przyszłości do wrażeń z prestiżowego konkursu.

Lista nagrodzonych w konkursie Miss Polski Nastolatek 2020:
4. Wicemiss Polski Nastolatek 2020 - Alicja Kucia
3. Wicemiss Polski Nastolatek 2020 - Joanna Nabiałczyk
2. Wicemiss Polski Nastolatek 2020 - Magdalena Chrzanowska
1. Wicemiss Polski Nastolatek 2020 - Laura Walczak
Miss Polski Nastolatek 2020 - Katarzyna Synowiec

Koronę Miss Polski Nastolatek 2020 przekazała Magdalena Michalska, zwyciężczyni poprzednich wyborów. Teraz przez rok będzie godnie nosić ją nowa królowa. Gratulujemy!

Udział w show wzięły gwiazdy muzyczne. Viki Gabor zaśpiewała hity „Superhero” oraz „Afera” z płyty „Getaway (Into My Imagination)”.

Dawid Kwiatkowski zaprezentował cover „Dance Monkey” i swój przebój „Jesteś” z albumu „13 grzechów niczyich”, wydanego w 2019 roku.

Wystąpili także Paweł Tur i Karolina Stanisławczyk.

Producentem koncertu była Nowa Scena, a całość reżyserowała Joanna Majorkiewicz.

Komentarze