2020-07-22

„Miasto Długów” jesienią na antenie kanału Super Polsat

0

Czy windykatorzy to tylko bezwzględni egzekutorzy? Oto ich prawdziwe oblicze! Pierwsza tego typu produkcja dedykowana stacji nikogo nie pozostawi obojętnym. Co zobaczymy? W kogo wcielą się aktorzy? Zapraszamy na serial „Miasto Długów” jesienią do Super Polsatu!

Malownicza warszawska Praga z jej niepowtarzalnym kolorytem, ekskluzywny Port Praski, barka cumująca w historycznym Porcie Czerniakowskim - to tylko niektóre miejsca tytułowego „Miasta Długów”. Jeśli do tego dodamy najbardziej ekscytujący składnik, czyli pieniądze, a właściwie rozpaczliwy ich brak, świetnych aktorów a za kamerą najlepszych polskich reżyserów - otrzymamy receptę na wciągający serial.

Chociaż powszechnie zawód windykator kojarzy się z bezlitosnym egzekutorem, używającym wszystkich legalnych i nielegalnych metod, aby złupić dłużnika, to serial „Miasto Długów” pokaże, jak bardzo mylące może być to przekonanie. Być może odczaruje tę pogardzaną przez wielu profesję.

Po ludzkich historiach z pieniędzmi w tle oprowadzi widzów troje windykatorów: Sławomir Murek (grany przez Andrzeja Hausnera), Aleksander Szewczyk ps. Buźka (Modest Ruciński) oraz Nadia Polczak (Karolina Czarnecka). Pochodzą z różnych środowisk, sami mają za sobą bogaty życiorys i może to właśnie jest kluczem ich skuteczności. Łączy ich praca - często pogardzana, niekiedy niosąca głębokie rozczarowania a czasami także satysfakcję. Głównym bohaterom pomaga para opryszków - Ron (Konrad Kapica) i Glaca (Michał Wołczyk), wprowadzając jednocześnie do serialu odrobinę humoru i nadając niepowtarzalny koloryt warszawskiej Pragi.

W serialu zobaczymy m.in. Mariusza Drężka, Jędrzeja Bigosińskiego, Sebastiana Cybulskiego, Kasię Kołeczek i Patrycję Soliman.

Produkcję formatował Bartek Prokopowicz, który stworzył takie filmy jak m.in. „Chemia”, „Narzeczony na niby” czy serial „Ultraviolet”. Całość reżyserują m.in. Jan Hryniak (m.in. „Czas honoru. Powstanie”, „Zenek”, „Trick”, „Trzeci”), Łukasz Tunikowski (m.in. „Policjantki i Policjanci”, „Sprawiedliwi. Wydział kryminalny”) i Tomasz Matuszczak (m.in. „Portrety wojenne”, cykl dokumentalny „Wrzesień 1939”).

W związku z epidemią COVID-19 producent serialu TFP zapewnia twórcom zabezpieczenie zgodne z aktualnie obowiązującymi wymogami sanitarnymi.

„Miasto Długów” na antenie kanału Super Polsat oraz w serwisie IPLA.TV jesienią 2020 roku.

Komentarze
© Super Polsat 2020